İnternet 02 OCAK 2014 / 10:15

Userspots, İTÜ’nün yeni sitesini öğrencilerle birlikte tasarladı

Userspots, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin (İTÜ) yeni internet sitesini öğrencilerden gelen düşünce ve öneriler doğrultusunda tasarladı.

Markalara kullanılabilirlik ve kullanıcı deneyimi tasarımı konusunda servisler sunan Userspots, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin (İTÜ) yeni internet sitesini öğrenciler, akademisyenler, çalışanlar ve aday öğrencilerle birlikte tasarladı.

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen uygulama kapsamında, Sizinle Tasarlıyoruz Platformu’na sizinletasarliyoruz.itu.edu.tr adresi üzerinden gönderilen 120’yi aşkın fikir ve öneri oylandı. 5 binden fazla ziyaretçinin yaklaşık 14 bin sayfa görüntülediği 4 aylık sürecin ardından, en çok oy alan öneriler Userspots tarafından hayata geçirilerek İTÜ’nün yeni internet sitesi tasarlandı.

Maksimum kullanılabilirlik ve kullanıcı deneyimi sunmayı hedefleyen yeni siteye www.itu.edu.tr adresinden, tasarım süreçlerini anlatan kısa videoya ise http://bit.ly/1cT9AgI adresinden ulaşılabiliyor. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN