İnternet 05 MART 2013 / 12:08

Win XP'den Win 8'e nasıl geçilir ?

Windows 8’ lansmanına paralel olarak, Microsoft’un 12 yıllık işletim sistemi Windows XP için verdiği destek 8 Nisan 2014’de sona eriyor.  Dijital pazarlama ve sosyal medya ajansı Roy+Teddy,  bu doğrultuda Windows XP’den Windows 8’e geçişle ilgili bir microsite hazırladı.

 “Microsoft artık Windows XP'ye güle güle diyor!” mesajı üzerine kurgulanan mikrosite vasıtasıyla, Windows XP’ye neden veda etmeleri gerektiğini hareketli bir infografik üzerinden öğrenen kullanıcılar, Windows 8’ in yeni özelliklerini animasyonlar eşliğinde detaylı bir şekilde inceleyebiliyor. HTML5 teknolojileri kullanılarak geliştirilen site, bu doğrultuda BT uzmanlarını bilgilendirmeyi amaçlıyor.

İşletmelerin 8 Nisan 2014 tarihinden sonra Windows XP’yi kullanmaya devam etmeleri halinde ne tür risklerle ve güvenlik tehditleriyle karşı karşıya kalabileceklerinin detaylı bir şekilde anlatıldığı sitede, Windows 8’in tüm iş süreçlerinde sağladığı avantajlar da kullanıcılara aktarılıyor. Roy+Tedyy’nin tasarladığı mikrositeye http://www.microsoft.com/turkiye/gulegulexp adresinden ulaşılabiliyor.

Mikrositeyle ilgili görüşlerini paylaşan Microsoft Türkiye Windows Ürün Grubu Müdürü Onur Altıntaş, “Microsoft olarak, en yeni teknolojiler aracılığıyla kullanıcılarımızın hayatını kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda kullanıcılarımıza, geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdüğümüz; performansı, ara yüzü ve hızıyla çok yönlü bir deneyim sunan en son işletim sistemimiz olan Windows 8'e geçmelerini öneriyoruz. Yine de kullanıcılarımızın uzun yıllardır alıştığı Windows XP için Nisan 2014 tarihine kadar güvenlik ve diğer önemli güncellemeleri sunmaya devam edeceğiz. Uzun süredir birlikte çalıştığımız, bizi anlayan ve fikrimizi en doğru şekilde aktaracağına inandığımız  iş ortaklarımız arasında yer alan Roy+Teddy ile birlikte geliştirdiğimiz bu sitede, kullanıcılarımıza Windows 8’e geçişle ilgili tüm detayları aktarıyoruz. Roy+Teddy’nin, mikrositeyi her türlü kullanıcı ihtiyacına cevap vermek üzere farklı aygıtlardan kolaylıkla ulaşılabilecek şekilde hazırlaması da  işimizi kolaylaştırıyor” dedi.

Roy+Teddy Kurucu Ortağı ve CTO’su Ekin Özçiçekçiler ise, “Windows XP işletim sisteminin yerini Windows 8’e bıraktığını kullanıcılara duyurmak amacıyla tasarladığımız mikrositede ‘Microsoft artık Windows XP'ye güle güle diyor!’ mesajı üzerine yoğunlaştık. HTML5 teknolojilerini kullanarak geliştirdiğimiz mikrosite; bu sayede laptop, tablet ve masaüstü PC’lerden görüntülenebiliyor. Giriş ekranında “Neden XP’den vazgeçmeliyim?” linkine tıklandığında hareketli bir infografik animasyon ekrana geliyor; bu bölümde kullanıcılara Windows XP’den Windows 8’e geçmenin avantajlarını eğlenceli bir şekilde aktardık. İkinci link olan “Windows 8’in özellikleri neler?” kısmında ise Windows 8’in özelliklerini, üretkenlik adına sağladığı faydaları daha detaylı şekilde anlattık” dedi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics