İnternet 11 EYLÜL 2013 / 10:26

WinRAR 5.0 Türkçe kullanılabilecek

Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan dosya sıkıştırma programı WinRAR5.0 sürümünün Türkçe çevirisi tamamlandı. 
2000’li yıllardan itibaren kendine has .rar sıkıştırma özelliğini getiren WinRAR, 4.0 sürümüyle dosyaları yüzde 35 oranında sıkıştırabiliyordu. Dosyaların boyutunu küçülten WinRAR, yaygın kullanılan bir sıkıştırma programı.
Yenilikler
Yenilik listesinin başında elbette Türkçe kullanım yer alıyor. Geçtiğimiz hafta yayınlanan WinRAR'ın 5.0 sürümünün Türkçe çevirisi tamamlandı. Türkçe de dahil olmak üzere 40 dil seçeneği eklendi.

WinRAR Linux, FreeBSD and MAC OS X sistemlerinde de uygulanabiliyor. Programın WinRAR 64-bit kullanıcıları için oldukça hızlı bir senek. Windows Vista, 7,8, ve bazı çok çekirdekli sistemlerde programın sıkıştırma hızı artırıldığı biliniyor. Sıkıştırılmış sözlük üst limitinin 1 GB’a yükseltilmesiyse daha başarılı bir sıkıştırma oranı sağlıyor. Özellikle büyük dosyalarda kendini gösteren format, eski WinRAR sürümleri tarafından desteklenmiyor.Program .rar ve .zip uzantılarının yanı sıra, RAR 5.0 arşiv biçimi ile daha özel bir sıkıştırma programı seçeneğini sunuyor.

Şifre kurma ve sözlük boyutu ayarlarının yerleri değiştirilmesi gibi programın ara yüzünde yapılan birkaç ufak değişikliğin dışında tasarımda ciddi bir değişiklik yok. WinRAR'ın 40 günlük deneme sürümlerini indirmek mümkün.
ETİKETLER : WİNRAR 5.0

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics