İnternet 23 OCAK 2014 / 11:48

Yayınmatikle canlı yayın 1 milyon kişiye ulaştı

Medianova tarafından sunulan anahtar teslim canlı yayın platformu Yayınmatik ile 2013’te internette canlı yayınlanan etkinlik sayısı 769’a ulaştı. Toplamda 2 bin saatten fazla devam eden canlı yayınları 1 milyonu aşkın kişi izledi. Türkiye’nin ve Ortadoğu’nun önde gelen birçok şirketi tarafından tercih edilen Yayınmatik ayrıca Elektronik Genel Kurul Sistemi’nde de kullanılıyor. Bu kapsamda, aynı gün içinde 32 genel kurul toplantısının canlı yayınlanması ile Yayınmatik kırılması güç bir internet canlı yayını rekoruna da imza attı.

 

Küresel çapta akış(streaming) ve bulut bilişim hizmetleri sağlayıcısı Medianova tarafından sunulan anahtar teslim canlı yayın platformu Yayınmatik 2013 yılını çarpıcı rakamlarla kapadı. Yıl boyunca Yayınmatik aracılığıyla internet üzerinden canlı yayınlanan etkinlik sayısı 769’a ulaşırken, canlı yayınların süresi 2 bin saati aştı. Etkinlikleri takip eden kişi sayısı ise 1 milyonun üzerine çıktı.

 Türkiye’nin ve Ortadoğu’nun önde gelen birçok şirketi tarafından tercih edilen Yayınmatik’in başarısı bununla da sınırlı kalmadı. Canlı yayın hizmeti uçtan uca Yayınmatik tarafından sağlanan ve Merkezi Kayıt Kuruluşu tarafından hayata geçirilen Elektronik Genel Kurul Sistemi (e-GKS) kapsamında bir de rekora imza atıldı. Platform, aynı gün içinde sekiz farklı ilden yapılan 32 genel kurul toplantısının canlı yayını ile internet canlı yayınlarında rekor kırdı. 168 kişinin farklı lokasyonlardan fiziki destek verdiği bu canlı yayınlar 100 saatten fazla devam ederken, 4 kişilik teknik ekip, canlı yayın aracı ile yapılan yayınlara veri merkezinden destek verdi; sunucu ve trafik kontrolünü sağladı.

Sosyal ağlar üzerinden canlı yayın

Günümüzde etkinliklerin canlı yayınlanması geniş kitlelere ulaşmayı kolaylaştırırken, marka bilinirliğini artırmaya da katkıda bulunuyor. Tüm kişi, kurum ve kuruluşların internet üzerinden canlı yayın gerçekleştirmesini son derece kolay hale getiren Yayınmatik ile tercihe bağlı olarak portal, internet sitesi de ya da Facebook ve Twitter üzerinden canlı yayın yapılabiliyor. Türkiye’nin en büyük internet canlı yayın altyapısına sahip Medianova güvencesi ile sunulan hizmet sayesinde yayınlarda hiçbir kesilme yaşanmazken görüntü ve ses kaybı da olmuyor. Anlık, tekil ve toplam izleyici sayısı gibi yayına ilişkin tüm rakamlar da yayının hemen ardından paylaşılarak yayın sahibinin ayrıntılı olarak bilgilendirilmesi sağlanıyor.

Yayınmatik’in kullanılabilmesi için www.yayinmatik.com adresindeki kısa formu doldurmak yeterli oluyor. Canlı yayının yapılacağı lokasyonda 2 Mbit hızında internet bağlantısı bulunması dışında hiçbir teknik altyapıya ihtiyaç duyulmuyor. Kameramandan mikrofona, tüm prodüksiyon ve altyapı gereksinimleri Yayınmatik tarafından karşılanıyor.

 

 
ETİKETLER : Yayınmatik

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics