İnternet 07 OCAK 2013 / 13:24

Yeni yılda aşk internette arandı

Yeni yılın yaklaştığı günlerde ve yılbaşında aşkı arayan internet kullanıcıları bilgisayar başındaydı. Siberalem.com’un yılbaşı dönemindeki çevrimiçi üye sayısı, yılın diğer günlerine oranla yüksek bir artış gösterdi. Siberalem.com Yöneticisi Burcu Burhan, aralık ayının sonunda ve ocak başında Siberalem.com’daki trafiğin yılın diğer dönemlerine oranla iki kat arttığını belirtti.

 Aşkını internette arayanların sayısının hızla artış gösterdiği günümüzde, özellikle yılbaşı ve Sevgililer Günü gibi özel günlerde bu yükseliş göze çarpıyor. Siberalem.com’un aralık ayının sonundaki ve ocak başındaki site trafiğinin yılın diğer dönemlerine oranla iki kat artması da bu tespiti doğruluyor.

Siberalem.com Yöneticisi Burcu Burhan, bu döneme dair verileri şu şekilde yorumladı: “Siberalem.com olarak, 12 kez yılbaşı yaşadık ve Türk internet tarihi için bu büyük deneyimi, her daim rakamlarla da sağlamasını yaparak araştırıyoruz. Her yıl yılbaşı, Sevgililer Günü gibi özel günlerde diğer günlere oranla online üye sayımızda bir artış yaşanıyor. Fakat bu yılbaşı döneminde diğer yıllara oranla daha büyük bir artış yaşandığını da söyleyebiliriz. Aralık ayının sonunda ve ocak başında sitedeki trafik yılın diğer dönemlerine oranla iki kat arttı. Özellikle 1 Ocak günü, 14:00 - 15:00 saatlerinden itibaren üyelerin yoğun bir şekilde siteye girişini gözlemledik.”

“Sağlık ve huzurdan sonra gelen dileklerden aşk, para ve kariyer üçlüsünden 2013’ün şampiyonu hangisi olur?” sorusundan yola çıkarak kişilerin 2013 beklentilerine dair bir araştırma yapmak hedefiyle birçok mecrada anket yapan Siberalem.com, kişilere “Yeni yıldan en büyük beklentiniz nedir?” sorusunu sordu. Ankete katılanların yüzde 50’ye yakını “aşk”, yaklaşık yüzde 30’u “para”, diğerleri ise “kariyer” şıkkını işaretledi. Kısacası 2013 dileklerinin şampiyonu ‘aşk’ oldu.

Siberalem.com üyelerinin yüzde 14’ü yoğun bir iş hayatına sahip mühendislerden, yüzde 18’i ise bilgisayar-bilişim alanında çalışan kişilerden oluşurken, yüzde 10’u serbest meslekle uğraşan kişilerden, yüzde 23’ü öğrencilerden oluşuyor. Üyelerinin çoğunluğu İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da yaşayan Siberalem.com’da farklı yaş gruplarından birçok üye bulunuyor. Üyelerin yüzde 22’sini 23-26, yüzde 21’ini 27-30, yüzde 21’ini 31-35, yüzde 12’sini 36-40 yaşındaki kişilerin oluşturduğu Siberalem.com’da 50 yaş üstü de birçok üye bulunuyor.
ETİKETLER : aşk siberalem.com

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics