Dosya İş Analitiği Çözümleri 27 ŞUBAT 2016 / 13:15

Her kurumun iş analitiğine ihtiyacı var

QlikView Genel Müdürü Ümit Altınay’a göre iş zekası projelerinin başarısında beş temel faktör bulunuyor. 
            •          Kurumu harekete geçirecek bir iş ihtiyacının olması,
            •          Bu iş ihtiyacına en uygun çözümün ve iş ortağının seçilmiş olması 
            •          Bu ihtiyacın kurumda etkili bir iş yöneticisi tarafından sahiplenilmesi, 
            •          Ürünle ilgili gerekli araştırmaları yapmış ve üründe karar kılmış iş ve teknik ekiplerin inancı ve gerekli yeteneklerinin varolması, 
            •          Kurumun veri yönetiminde en azından operasyonel sistemlerde kaydedilen verinin yeri, bütünlüğü ve anlamı konularında belli bir olgunluğa gelmiş olması.
Kurumların, maliyet azaltımı, karlı büyüme, müşteri memnuniyeti veya risklerin yönetimi, iş açısından kritik hangi alan veya hedef olursa olsun iş analitiğine ihtiyaç duyduklarını belirten Altınay, şunları kaydetti: 
“Aslında bu ihtiyaç o kadar yaygındır ki kurumsal uygulamaları operasyonel işlem uygulamaları ve karar destek sistemleri olarak ayırdığımızda şirketin otomasyon ihtiyaçlarının yarısına denk gelebilir. Malesef çoğu şirkette hatta sektörde şu anda karar destek kısmı ciddi olarak yetersiz ve gelişememiş durumdadır.
Bu nedenle QlikView Türkiye olarak hedef kitlemiz ölçek ayırmadan Türkiye’nin bütün kurumsal müşterileri ve bu kurumların bütün iş birimleridir. Türkiye’de artan sayıda kurum verilerini kaliteli bir şekilde kaydedebiliyor ve yine artan miktarda bu veriler belli kalite standartlarını sağlayacak şekilde kontrol altına alınabiliyor.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics