Dosya İş Analitiği ve Optimizasyon 03 ŞUBAT 2014 / 08:35

İş analitiği ve optimizasyon çözümleri karar verme süreçlerinde artık söz sahibi

Karar verme mekanizmalarını doğrudan etkileyen iş analitiği ve optimizasyon çözümlerinde bellek içi ve gerçek zamanlı analitik eğilimleri öne çıkıyor.

Veri, her işletmenin temel taşını oluşturuyor ve kontrol edilemeyen veri içinden çıkılamaz durumlara yol açabiliyor.
Anlık sonuçlar elde edebilmek için hızlı karar almak ya da atik davranmak gerekiyor.
“Bilgiye dayalı bir şekilde karar verebilen bir mekanizma ile iş performansını anlamaya ve geleceğe yönelik tahminler yaparak, rekabet avantajına sahip olmak” olarak tanımlanabilen iş analitiği ve optimizasyonda büyük veri, mobil, bulut bilişim, tahminsel analitik, iş zekâsı, bellek içi ‘in-memory’ ve gerçek zamanlı analitik eğilimleri öne çıkıyor.
Bulut bilişim ile altyapı yatırımı gerçekleştirmeden, yönetim gereksinimlerini azaltan yapısıyla iş analitiği çözümlerinin küçük ölçekli işletmelere kadar kullanılabilmesine olanak tanırken, büyük ölçekli kurumlar için öncü çözümlerin konumlandığı, ana platform haline geliyor. Veri büyümesi uygun iş analitiği çözümü aracılığıyla kontrol altına alındığında yeni iş fırsatları yaratmak ve kurumların daha fazla müşteriye ulaşmak, müşterileri daha iyi tanımak, kişiye özel çözümler sunmak, uzun vadede maliyet avantajları kazanmak, daha yerinde karar mekanizmaları geliştirmek, kurum-içi ve dışı iletişimi/etkileşimi geliştirmek gibi pek çok avantaj sağlayan bir alan olarak karşımıza çıkıyor.
ETİKETLER : Sayı:957

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics