Dosya İş Geliştirme Süreçlerinde İş Analitiği 19 EKİM 2015 / 13:09

​Analitik herkesin gündemi halini aldı

Veriyi toplamaktan bir adım öteye geçmek, bu verileri anlamlı bilgiye dönüştürmek ve iş süreçlerinde kullanmak artık sadece büyük şirketlerin, telekom veya finans sektörlerinin yapabildiği çalışmalar değil. Geldiğimiz noktada her sektörden her ölçekte şirket, iş zekası çözümleri ile ‘işini geliştirme’ fırsatlarını sonuna kadar kullanma çabasında. Rekabet adına önemli bir adımı oluşturan bu çalışmalarda her ölçekte şirketin, BT şirketlerinden danışmanlık alma ilgisi olduğu da görülüyor.
Şirketlerin bu alanda yatırımlarında tek gerekçe bilgileri derleyip toplamak, rakiplere fark atmak değil. Kamu ve düzenlemeleri de bu yolda önemli bir itici güç ve her ölçekte şirketi üstünkörü yatırım yapmaktan alıkoyan da bir noktada aslında bu unsur. Sürdürülebilir büyüme ve rekabeti koruma adına iş analitiği çözümleri KOBİ’lerin de yatırım gündeminde öne çıkarken, büyük veri gerçeğinin ve nesnelerin internetinin bu süreçteki etkisini unutmamak gerek. Tüm bu parçaların birleşimi ve gelişimi, iş analitiği çözümlerinin de gelişeceği anlamına geliyor.
 
 
ETİKETLER : 1042

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN