Dosya İş Sürekliliğinde Yenilikler 23 MAYIS 2016 / 09:19

KOBİ’ler ‘servis olarak hizmet’ tercih ediyor

İş sürekliliğinde firmaların bulut teknolojilerine ve veri merkezlerine yaptıkları yatırımlar ön plana çıkıyor. KOBİ’ler içinse, özellikle servis sağlayıcıların servis modeli ile sundukları hizmetlere ilgilerinin arttığı görülüyor. “Yani özellikle KOBİ’lerin bu yatırımları yapmak yerine, servis olarak almayı tercih ettiklerini görüyoruz” yorumunu yapan Arbor Networks Müşteri İlişkileri Yöneticisi Melih Artar’ın da belirttiği gibi, iş sürekliliği bir markanın en önemli değerlerinden birisi. “Bu yatırımların markaları rakiplerinden farklılaştırdığını ve hatta marka olarak kalmalarını sağladığını düşünüyorum” diyen Melih Artar, 2016 yılı hedeflerini şöyle anlattı:
Kamunun başlattığı e-dönüşüm çalışmaları, insanların ihtiyaçlarını karşılamak için önemli. Firmaların son kullanıcılara ulaşması, yeni iş kolları ve uzmanlıklar oluşturması ekonomiyi olumlu yönde etkiliyor. 2016 senesinde bu yatırımların önemi daha iyi anlaşıldığı için yatırımların artarak devam edeceğini düşünüyorum. 2015 sonunda yaşadığımız tatsız siber saldırılar, Türkiye olarak hazırlıksız olduğumuzu maalesef bize gösterdi. Özellikle DDoS saldırılarını önleme ve izleme çözümleri tarafında açık noktaların kapatılması için gelen taleplerde artış yaşıyoruz. Özellikle üst yönetimlerin de konuyu daha ciddi aldığını görüyoruz.”
 
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN