Dosya İş Sürekliliğinde Yenilikler 23 MAYIS 2016 / 09:27

Yatırım kendini hızla amorti ediyor

Veri miktarı her geçen gün inanılmaz bir şekilde artıyor. Artış gösteren veri hacmi, iş sürekliliğinin doğru yönetimi için büyük bir çaba harcanmasını gerektiriyor. İş sürekliliği için verilerin güvenilir ortamlarda korunması ve yönetilebilir olması, hızlı karar alabilmeyi mümkün kılıyor. İstenilen an istenilen yerden bilgiye ulaşabilmek, iş sürekliliği açısından yaşanan dönüşümlere uyum sağlanmasına imkân tanıyor. KOBİ’ler de günümüzde iş sürekliliği sunan ve kolay yönetilebilir ürün ve çözümlere doğru yönelim gösteriyor. “KOBİ’lere yenilikçi çözümler sağlayarak iş sürekliliğini ve iş performansını üst seviyelere taşıyoruz” bilgisini veren Synology Türkiye Ürün Müdürü Volkan Yiğit, bu başlıkta yatırımların sağladığı avantajları şöyle anlattı:
“İş sürekliliğine yapılan yatırımların, ilerleyen zaman içerisinde kendini amorti etmesi ve ekstra yatırıma ihtiyaç oluşturmaması çok önemli. İş sürekliliğinin sağlanması için kurumların yüksek performanslı, güvenilir, daha fazla kapasiteye sahip, kullanıcı dostu ve verimli cihaz ve çözümleri tercih etmeleri büyük avantajlar yaratıyor. İş sürekliliğinde özellikle veri yedekleme, güvenilirlik, esneklik, ölçeklendirebilirlik, kolay kullanım, yüksek ulaşılabilirlik, uzaktan erişebilirlik avantajlarına odaklanılmasının çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Hızlı ve kesintisiz iş yönetimi, rekabette öne geçmek için önemli fırsatlar yaratıyor.” 
 
Yeni teknolojiler, yatırımları artıracak
Kamunun e-dönüşüm çalışmaları, her ölçekten kurumun uçtan uca hizmetlere yönelmesini sağlıyor. Tek platform üzerinden, daha az maliyet imkanı sunan tümleşik çözümler, yerel pazarın haricinde, küresel pazarda da söz sahibi olabilmeyi mümkün kılıyor. Bu tür dönüşüm uygulamalarına uygun düşecek teknolojilerin kullanımı, mobilitenin gelişimiyle daha da ön plana çıkıyor. “Önümüzdeki dönemde hayatımızın içerisine girecek olan teknolojik çözümlerin, söz konusu yatırımları artıracağı inancındayız” diyen Volkan Yiğit, bu başlıkta 2016 yılı planlarını şu sözlerle özetledi:
“Bu yatırımları ve ihtiyaçları en uygun şekilde karşılayabilmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kurumların iş performanslarını artırmaya ve hayatlarını kolaylaştırmaya devam edeceğiz. Pazara genel olarak baktığımızda, dönüşen dünyada kurumların kendilerini rekabet ortamına adapte etmeye çalıştıklarını, yenilikçi teknolojilerden yararlanmaya başladıklarını görüyoruz. İş sürekliliğini sağlamak ve verimliliği artırmak için doğru çözümlerin kilit noktalarda konumlandırılması, kurumlara avantajlar sağlıyor. 2016 yılı hedeflerimize bakacak olursak; müşteri sayımızı daha da artırmayı hedeflediğimizi söylemek mümkün. Şirketlerin ihtiyaçlarını doğru belirleyip, rekabet ortamına uygun teknolojileri sunmaya devam edeceğiz. Kurumların beklentilerini karşılayacak ve iş süreçlerini hızlandıracak verimli donanım ve yazılım çözümlerimizi geliştirmeyi sürdüreceğiz. 2015 yılında olduğu gibi, 2016 yılında da BYOD, büyük veri, bulut ve mobilite gibi güncel eğilimleri kapsayan ve bu eğilimlerin getirdiği yeni teknolojiler ile uyumlu çalışan ürünleri piyasa sürmeyi planlıyoruz. Büyük kurumlara ve KOBİ’lere daha yüksek performanslı, esnek ve yönetimi kolay çözümler sunmaya devam edeceğiz.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics