Dosya İş Uygulamaları ve Verimlilik 06 TEMMUZ 2015 / 06:31

Önce makro planınızı oluşturun

ACRON Çözümler İş Geliştirme Direktörü Sarhan Polatateş

Yatırım ve iş geliştirme trendlerine baktığımız zaman; kurumsal ilginin özellikle, mevcut iş uygulamalarının sadeleşmesi ve gerçek hayatla eşzamanlı olarak hayata geçirilmesi özelinde yoğunlaştığını görüyoruz. Bu durumda da mevcut iş süreçlerinin yeniden tasarlanması ve özellikle mobil platforma taşınması önem kazanıyor. Veriyi kaynağında, oluştuğu anda yakalamak ve kayıt etmek, gerçek zamanlı olarak işlemek ve raporlamak da bir diğer öne çıkan başlık diyebiliriz.

Sadeleştirme ve eş zamanlı kullanım özelindeki dönüşümü hızla ve başarı ile uygulayabilen kurumlar, rekabette bir adım önde olacaktır. Trendleri doğru analiz eden markalar, yeni servis ve ürünleri hızla pazara sunabilmekte, sağlıklı ve gerçek zamanlı olarak başarıyı ölçebilmekte, doğal olarak da müşteri memnuniyetini ve marka değerini yükselterek, mevcut pazar paylarını artırabilmekte. Bugünün ajandasına baktığımızda; mobilite, tahminsel analizler, gerçek zamanlı ve çok boyutlu mobil analitikler ile nesnelerin interneti başlıklarının daha yoğun biçimde ele alındığını görüyoruz.

Şirketlere bu konuda yatırım yapmadan önce, önümüzdeki 2-5 yıllık makro planlarını oluşturup, dönüşümü bu plana uygun olarak adım adım gerçekleştirmelerini öneriyorum. Yatırım operasyonunun; kısa sürede geri dönüş alınacak bir iş modeliyle, küçük proje adımları şeklinde tasarlanması çok önemli. ACRON olarak, bu dönüşümün rehberliğini, hem stratejinin oluşturulması başlığında hem de uygulaması aşamasında üstleniyoruz. ACRON Customer Care Programı ile dönüşümü, günlük hayatı ve iş süreçlerini kesintiye uğratmadan gerçekleştiriyoruz.

Kamu da son dönemde, birçok konuda e-dönüşümün ana tetikleyicisi konumunda. Bu durum bizler açısından da sevindirici. Sürecin ilk günlerinde firmalar tarafından zorlayıcı bir karar gibi algılanan yeni uygulamalar, artık firmaların kendi dijital dönüşümlerini tetiklemek için kullandıkları, akılcı süreçler olarak karşımıza çıkıyor.

 
ETİKETLER : 1029

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics