Dosya İş Uygulamaları ve Verimlilik 06 TEMMUZ 2015 / 06:31

Verimliliğin anahtarı mobilite haline geldi

Anadolu Bilişim Kurumsal Uygulama Hizmetleri Direktörü Atakan Karaman

Bugün geldiğimiz noktada, sanallaştırma ve bulut bilişim teknolojileriyle kurumsal alanda gerçek bir bilişim devriminin yaşandığını görüyoruz. Firmalar artık bilgi teknolojilerinde dış kaynağa yönelirken, tamamen kendi işlerine odaklanarak muazzam bir verimlilik artışı sağlayabiliyor. Bulut bilişim üzerinde çalışan iş uygulamaları, sadece teknolojik bir atılımdan çıkarak verimlilik ve rekabetçilik hedeflerine katkı sağlayan birer araca dönüşüyor. Bilgi teknolojilerinde dış kaynağa yönelim, hızlı yatırım geri dönüşü sayesinde maliyet avantajı ve tasarruf imkanları da sağlıyor.

Kamu kurumlarının da vatandaşların yaşam kalitesini artıracak hizmetler sunabilmesi için bilişim teknolojilerinin sağladığı verimlilik artışını kucaklaması gerekiyor. e-Devlet atılımıyla vatandaşların kamu kurumlarıyla iletişimini internet üzerinden sağlayabildiği bir dönüşüme imza atıldı. Kamunun vatandaşlara daha kaliteli hizmet ulaştırabilmesi için bu yoğun iletişimde üretilen veriyi analiz ederek en yüksek faydayı üretecek çözümlere dönüştürmeleri gerekiyor.

Anadolu Bilişim olarak, proje öncesinde ve proje esnasında iyi tanımlanmış bir proje yönetimi metodolojisinin, sürekli ve tutarlı biçimde başarılı proje üretmek için gerekli olduğuna inanıyoruz. Bu düşünceden yola çıkarak geliştirdiğimiz proje yönetimi metodolojimiz; Tanımlama, Planlama, Gerçekleme ve Kapatma olmak üzere birbirini besleyen dört aşamadan oluşmakta. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını, bizlerden beklentilerini anlamak ve bu doğrultuda proje tanımlaması yapmak bizim için proje hazırlığını oluşturuyor. Analiz sonrasında gerekli teknolojik araçlar ve uygulamalar tesis ediliyor. Özellikle birden fazla kullanıcı tarafından paylaşılacak çözümlerde bu paylaşımı sağlayacak sanallaştırma ve bulut bilişim altyapısını Anadolu Bilişim Data Center üzerinde sunuyoruz. Anadolu Bilişim Data Center’ın ana faaliyet alanı olan bulut bilişimde, iş uygulamalarının buluta taşınması konusunda kurumlara güvenilir iş ortağı oluyoruz. Anadolu Bilişim’in çözüm portföyünde kurumsal kaynak planlama, müşteri ilişkileri yönetimi, iş zekâsı, büyük veri analizi gibi kurumsal uygulamalarda endüstrinin önde gelen tedarikçileriyle iş ortaklıklarımız bulunuyor.

Her yerden ve her zaman güncel veri üzerinde çalışmayı destekleyen iş modeli ile hayatımıza giren mobilite kavramı iş dünyasında verimliliğin en önemli anahtarlarından biri haline geldi. Bu kapsamda mobil cihazlarda çalışanların mekandan bağımsız ve birlikte çalışmasını destekleyecek, üretkenliğini artıracak, karar almalarını hızlandıracak ve müşteri memnuniyetini artıracak uygulamalar kurumların iş süreçlerine güç katıyor. Verdiğimiz hizmetlere baktığımızda, müşterilerimiz ve özellikle son kullanıcılar ağırlıklı olarak kullanımı kolay zengin içerikli uygulamalar tercih ediyorlar. Her iş için farklı farklı uygulamalara girmek değil, tek bir uygulama arayüzünden pek çok amaca uygun çözümlere sahip olmak arzusundalar.

 
ETİKETLER : 1029

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics