Dosya İş Uygulamaları ve Verimlilik 06 TEMMUZ 2015 / 06:32

Verimlilik, doğru uygulamalarla geliyor

Yola ERP ile çıktı birçok şirket. Ama o günden bugüne her sektörün kendine has gerekliliklerinin, üstüne bir de sertleşen rekabet ve teknoloji ile yoğrulan çalışanların etkisiyle iş uygulamaları ve verimlilik başlığında birçok uygulama kurumsal hayatta yerini aldı. Kamunun birbiri ardına iş hayatında yerini alan e-Dönüşüm uygulamaları da bu konudaki adımları pekiştirdi. Öyle ki, bir dönem sadece belli sektörlerde belli büyüklükte firmalara has olarak görünen bu başlıktaki yatırımlar, KOBİ’lerde de ağır ama emin adımlarla yerini alıyor.

Bugün artık ERP, diğer tüm iş uygulamalarının önemli bir parçası haline geldi ve bu parçalarla doğru bütünü oluşturmayı başaran şirketler de önemli faydaları kısa zamanda elde edebiliyor. Yani yatırımın geri dönüşü de geçmişe kıyasla çok daha kısa sürüyor. Özellikle KOBİ’ler söz konusu olduğunda, alınması gereken yol olduğu da dosyamızda yorumlarını paylaşan yetkili isimlerin ortak görüşü. Bu konuda rehberlik desteği almak, danışmanlık hizmeti ile kuruma özgü bir yapı planlamak ise hiç olmadığı kadar önemli. Bu danışmanlık; hem şirkete dışardan bakan bir gözün net ihtiyaçları belirlemesi, kurumun ‘öncelikler’ listesinde gözden kaçanları ortaya koyabilmesi hem de gereksiz yatırımlar yapıp abartılı bir maliyet yüküne girmek veya eksik gedik yatırımlar yapıp tam faydadan uzak kalmanın da önüne geçmek adına önemli. Teknolojinin herkes için erişilebilir bir yapıya kavuştuğunu bilerek yatırım kararları almak söz konusu olduğunda, bahsettiğimiz bu ‘danışmanlık’ da önemini artırıyor.

 
ETİKETLER : 1029
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN