Dosya İş Zekâsı 20 MAYIS 2013 / 08:40

Veri yığınları büyürken iş zekâsı çözümlerine ihtiyaç artıyor

Günümüz iş dünyasında rekabet avantajı elde etmenin ön koşullarından bir tanesini, yöneticilerin veriye dayalı ve hızlı kararlar verebilmesi oluşturuyor.

Karar vericilere bu konudaki en büyük yardım ise yine bilişim teknolojilerden geliyor. Birçok kaynaktan toplanan verileri doğru bir şekilde analiz etme ve karar verme süreçlerini iyileştiren iş zekâsı çözümlerine günümüzde olan ihtiyaç her geçen gün biraz daha artıyor. Kurum içinde üretilen tüm verinin birbiri ile ilişkili şekilde analiz edilmesi sonucunda elde edilen bilgi, kurumun geçmişi ve bugününü en ince ayrıntısına kadar gösterecek, buradan hareketle gelecek için en doğru kararların alınmasını, kurumu farklılaştıracak stratejilerin belirlenmesini sağlıyor.
İş zekâsı çözümleri ile kurumlar hem maliyet tasarrufu sağlarken hem de anlamlı verilerden elde edilen bilgiler sayesinde karar verme süreci hızlanıp,  doğru ve etkin karar verilebiliyor.
Son dönemlerde üzerinde en fazla konuşulan konulardan bir tanesi olan büyük veri, iş zekâsı çözümleri ile de önemli bir noktada kesişiyor.
Veri çeşitliliğinin artmasıyla birlikte yapılandırılmamış verilerin anlamlı bütünlere dönüştürülmesi, kullanılabilir, yorumlanabilir hale getirilmesi konusunda iş zekâsı çözümleri ön plana çıkıyor.
ETİKETLER : Sayı:922
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN