Dosya Kamu ve BT Yaklaşımları 07 EYLÜL 2015 / 01:39

ANA TEMA: SOSYAL İNOVASYON

Hitachi Data Systems Türkiye Ülke Müdürü Serdar Sayar

HDS Türkiye olarak uzun yıllardır kamu kurumlarının BT’ye yapmayı planladıkları yatırımları takip etmekteyiz. Kalkınma Bakanlığı tarafından paylaşılan yatırım projeleri özellikle e-Devlet hizmet ve uygulamalarıyla zenginleşmekte. Buradaki hedeflerimiz; mevcut kamu kuruluşlarının gerçekleştirmeyi planladıkları projelerde kaliteli ve uygun maliyetli çözümleri bünyelerine nasıl katacakları konusunda yardımcı olmak. Diğer bir deyişle verinin hızlı büyümesine paralel olarak mevcut sistemle bütünleşmesini, kolay yönetilebilir olmasını ve sürekli erişilebilir durumda olan bir altyapının uçtan uca her noktasında hizmet verebilmesini sağlamak.

Birbirinden farklı uygulamalar ve her bir platformun ortak olarak çalışabilmesi aynı zamanda kaçınılmaz hale geldi. HDS olarak bütün bu ihtiyaçları tüm dünyada farklı Ar-Ge merkezlerimizde hassasiyetle inceliyor, bünyemizde farklı endüstri tecrübelerimizi kullanıp Ar-Ge merkezlerimizde harmanlıyor, verinin doğmasından son kullanıcıya dokunduğu noktaya kadar bütün geçen süreçte belirlenen ihtiyaçlara uygun çözümler geliştiriyoruz. Ana temamız olan Sosyal İnovasyon, insan hayatının veri ile bütünleştiği, bu verilerin insan hayatının nasıl daha kolaylaştıracağı yönündeki yaklaşımımız HDS’i farklılaştıran en büyük katma değer bu. Geniş çözüm portföyümüz yazılım ve donanım ihtiyaçlarının yanı sıra farklı endüstrilerdeki çözüm ihtiyaçlarını da adresleyebilmekte.

Türkiye’de gerçekleştirilmeye çalışılan birçok kamu projeleri mevcut. En büyük beklentimiz, vermeye çalıştığımız çözümün kurumların ihtiyaçlarına hem bugün hem de gelecek için sonuna kadar uyum sağlaması. Bütün proje aşamasında kurumlarla beraber çalışarak, ihtiyaçları tam olarak anlamak ve sonucunda opsiyonlarıyla beraber çözümleri sunmak böylece projelerin hedeflerine daha rahat ve kolay şekilde varmasını, başarılı sonuçlar alınmasını istemekteyiz. Artıları ve eksileriyle beraber kurumlarımızın istediği en uygun çözümleri verebilecek portföyümüz ve konusunda uzman satış ve destek ekiplerimiz bulunuyor.

 
ETİKETLER : 1037

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics