Dosya Kamu ve BT Yaklaşımları 07 EYLÜL 2015 / 01:37

HEDEF: YÜKSEK VATANDAŞ MEMNUNİYETİ

Turkcell Global Bilgi Yurtiçi İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Akın Akalın
Şu an 4’ü bakanlık olmak üzere 9 kamu kuruluşuyla gerçekleştirdiğimiz iş birliği neticesinde toplam 10 farklı projede vatandaşlarımıza hizmet sunuyoruz. ALO 182 Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS), ALO 184 Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM), Milli Eğitim Bakanlığı MEBİM 147, Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Çağrı Merkezi, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) İletişim Merkezi, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Sistemi Etkileşim Merkezi, PTT, Kültür ve Turizm Bakanlığı İletişim Merkezi, Gaziantep Belediyesi, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü hizmet verdiğimiz kamu kurum ve kuruluşları arasında yer alıyor. Bu iletişim merkezlerine gelen çağrıların büyük kısmını ilk kontakta çözümlerken, kuruma danışılması gereken noktaları da etkin ve hızlı bir biçimde sonuçlandırıyoruz.

Yazılımlarımız ve sahip olduğumuz teknolojiyle binlerce kamu çalışanına bütünleştirdiğimiz altyapımız sayesinde vatandaş talep/soru/işlem ve şikayetlerini ilgili kamu kurumundaki yetkili kişilere ulaştırıyor, yetkili kişilerin cevaplarını da vatandaşa çok hızlı bir şekilde iletiyoruz. Sunduğumuz uçtan uca çözümlerimiz sayesinde vatandaşa ilk çağrıda çözüm sağlarken, gelen talepler doğrultusunda kamu kurumlarının da iç kaynak ihtiyaçlarıyla ilgili girdi sağlıyoruz.

Hedefimiz kamuya hizmet sunduğumuz kanallarda yüksek vatandaş memnuniyeti oluşturmak. Vatandaş memnuniyetinden mesai tasarrufuna, kırtasiye masraflarına kadar birçok konuda kamu kuruluşlarına katkı veriyoruz. İlk kontakta çözüm oranımızı yükselterek kurumların iş yükünü azaltıyoruz. Teknoloji, süreç ve insan kaynağı yönetimi deneyimimizle kurumların iş hedeflerine azami katkı sağlıyoruz. 35 milyon vatandaşı Sağlık Bakanlığı, 4 milyon vatandaşı da Milli Eğitim Bakanlığı hizmetleri ile buluşturduk. Elbette sunduğumuz hizmetin sonucunda, hizmet verdiğimiz kamu kuruluşlarından da olumlu geri dönüşler alıyoruz.

Kamudan proje öncesi beklentilerimiz ağırlıklı olarak kurum taleplerinin ve hedeflerinin net olarak tanımlanması. Proje gerçekleşme aşamasında ise beklentimiz; birden fazla firmanın hizmet sağladığı ve iş ortaklığı yaptığı durumlarda, projenin tek elden koordinasyonu ve tüm tarafların görev ve sorumluluklarını azami gayretle yerine getirmelerinin sağlanması. Proje sonrasında ise; kurumların projeyle ilgili gelişim önerilerini destekleyici, yapıcı bir zemin oluşturmalarını bekliyoruz. Önümüzdeki dönemde, kamuda vatandaş odaklı hizmet anlayışının artacağını ve dolayısıyla  kamu kurumlarının vatandaşa daha etkin ve hızlı hizmet sunmak için dış kaynak çağrı merkezi kullanımlarının artacağını düşünüyoruz. Turkcell Global Bilgi olarak bizler de kamu alanındaki çalışmalarımızı artırarak sürdürmeye ve memnun vatandaşın garantisi olmaya devam edeceğiz.

ETİKETLER : 1037