e-toplum Kamu 06 MAYIS 2017 / 11:00

​Girişimciler MBA ile değerini katlıyor

Türkiye 100 yarışması ödül törenine katılan ve yaptığı konuşmasına ekonomik büyüme ve girişimcilik ile ilgili veriler sunarak başlayan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, şunları belirtti;
“Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketinin bu dönemdeki ortalama büyümesi yüzde 438. Bu müthiş bir rakam. Çünkü Türkiye’deki milli gelir artışının 12 kat üzerinde performans gösterdiler. Aynı sürede çalışan başı üretimlerini, yani verimliliklerini ise ortalama yüzde 176 artırdılar. 2015 yılında ortalama 68 milyon TL’lik satış yaptılar, her biri ortalama 111 kişiye istihdam sağladı.”
Hisarcıklıoğu, ülke olarak zenginleşmek adına bugünün tam iki katı girişimciye ihtiyaç olduğunu belirtirken, MBA programlarının bu verilere katkısını şöyle özetledi: “MBA eğitimleri; farklı öğrenim ve altyapıya sahip olan katılımcılarına üretim ekonomisinden hizmet ekonomisine hızlı dönüşüm yapan yeni iş dünyasını, etkili biçimde değerlendirebilmeleri ve yönetebilmeleri için yardımcı oluyor.”
Bu kapsamda, halen iş hayatında olan ya da kariyer fırsatlarını kovalayan her birey için önem taşıyan MBA programını ilk etapta TOBB 100 şirketleri için erişilebilir kılan MiniMBA online sertifikalı eğitim programı, e-kampus.com üzerinden, TOBB ETÜ’nün içerikleri ve imzası ile sunuluyor. Şu ana kadar 200’den fazla şirket temsilcisinin katıldığı program ile ilgili olarak Rifat Hisarcıklıoğlu, şu bilgileri paylaştı: 
“Türkiye 100 listesine giren şirketlerimiz, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi olarak kendileri için özel olarak hazırladığımız MiniMBA programına katılmaya hak kazanıyor. Onlardan tek isteğimiz; yurtdışında yeni pazarlarda iş yapmaları. Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi’ne hediye edilen MiniMBA programı ile Girişimcilik, Pazarlama, Satış Eğitimi, Yönetim ve Organizasyon Eğitimi, Muhasebe Eğitimi, İş Hukuku Eğitimi gibi pek çok konuda ders alacak olan temsilciler, sınav sonunda elde ettikleri başarı ile sertifikalarını TOBB ETÜ’den alacak.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics