e-toplum Kamu 06 MAYIS 2017 / 09:30

​Hassas verileri her daim koruma fırsatı

Basistek, HPE SecureData ile gerekli alanların şifrelenmesini sağlıyor. HPE SecureData’nın şifreleme teknolojisi, bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde hassas verilerin işe yarar durumda kurum dışına sızmasını engelliyor. Böylece şifreleme teknolojilerini kullanan şirketler de hassas verilerin koruma altına alınmasını sağlıyor.
Şifreleme işlemini gerçekleştirirken gerekli veya gereksiz bütün alanların şifrelenmesi, performans, maliyet ve development/test ortamlarına uyum konularında sorunlara yol açtığı için sadece hassas verinin şifrelenmesi yöntemine başvurulması gerekiyor. Hatta hassas verinin sadece gerekli kısımları şifrelenerek, iş birimlerinin dahi görmesi gerektiğinden fazla veriyi görmemesi sağlanabiliyor. Gerekli alanların şifrelenmesi konusunda çözüm sunan HPE SecureData ile gerçek veritabanından (prod) test veritabanına, verinin formatını ve bağımlılıkları bozmadan test verileri aktarılabiliyor. Büyük veri ortamına veri aktarımında hassas veri şifrelenebiliyor veya maskeleme yapılabiliyor. 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN