e-toplum Kamu 18 TEMMUZ 2016 / 09:43

​KKTC elektronik imzayla tanışıyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde “Dönüşüm Sizinle Başlar” sloganı ile yürütülen “E-imza Kıbrıs” projesinde sona gelindi. Denizler Bilişim tarafından sürdürülen ve Ağustos ayı içinde hayata geçecek olan sistem ile birlikte KKTC devlet dairelerindeki iş süreçlerinde önemli ölçüde verimlilik elde edilecek.
Denizler Bilişim Direktörü Lisani Deniz, e-imza sisteminin yalnızca devlet dairelerinde değil özel şirketlerde de ektin bir biçimde kullanılarak verimliliğin artırılabileceğine dikkat çekti.
E-imzanın işleri yalnızca hızlandırmayacağı aynı zamanda önemli ölçüde tasarruf da sağlayacağını belirten Lisani Deniz, ıslak imza yerine e-imzanın kullanılmaya başlamasıyla daha güvenli işlemler yapılacağına da kaydeden Deniz, şunları söyledi:
“Denizler Bilişim; elektronik sertifika hizmet sağlayıcılığı, yazılım, donanım, bakım, danışmanlık, EFT ödeme terminalleri, saha, lojistik hizmetleri gibi alanlarda faaliyetlerini sürdürüyor.  Kalite Yönetim Sistemi ve Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi konusunda Mayıs ayında gerçekleştirilen denetimleri başarı ile geçerek ISO 9001 KYS (Kalite Yönetim Sistemi) ve ISO 27001 BGYS ( Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi) sertifikalarını alan Denizler Bilişim, müşteri memnuniyetinin yanı sıra önem verdiği diğer konulardan biri olan bilgi güvenliği konusunda, çalıştığı kurumların bilgi güvenliğini garanti altına almakta.
Denizler Bilişim olarak Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu’na Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcısı olmak üzere gerekli başvurumuzu sunduk. Yasal süreci ve BTHK denetimini tamamlamasını bekliyoruz. Bu süreçte tamamlandığında Kuzey Kıbrıs’da e-imza Kıbrıs ürünümüz ile elektronik imza dönemini başlatmış olacağız.”
 
ETİKETLER : E-imza Kıbrıs 1080

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics