e-toplum Kamu 16 EKİM 2016 / 13:45

​Mükemmeliyet yolculuğu Türkiye’nin ihtiyacı olan bir yönetim felsefesi

HAVELSAN, Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından başlatılan ‘Ulusal Kalite Hareketi’ne katıldı. Bildirgeye; HAVELSAN adına Genel Müdür Ahmet Hamdi Atalay ve KalDer adına da Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Karyağdı imza attı. 
Ulusal Kalite Hareketi (UKH); kurumların sürekli gelişimine yol göstermeyi ve yardımcı olmayı amaçlıyor. Ulusal Kalite bilincinin yaratılması, geliştirilmesi ve toplam kalite algısına katma değer sağlaması beklenen bu girişimle HAVELSAN, kurumun rekabet gücünü artırmayı ve kurumsallaşmada en iyiyi hedefliyor.  Bu hareketle; kurumun rekabetçiliğini ve kurumsal yapısını güçlendirerek sürekli gelişimini desteklemek ve sürdürebilirliğini sağlamak amaçlanıyor.
 
Toplam kalite temelli gelişmeler dışa bağımlılığı ortadan kaldıracak
‘Toplam Kalite Yönetimi’nin felsefe olarak yurt geneline yayılmasının gerekliliğine vurgu yapan Atalay, “İş yapış tarzımızla, her türlü faaliyetimizde kaliteye yer vermek istiyoruz. Bugün de, bu niyetimizi göstermek için bir araya geldik, böyle bir hareketin bir parçası olmaktan gurur duyacağız. Mükemmeliyet yolculuğu Türkiye’nin ihtiyacı olan bir araçtır; bu bir yönetim felsefesidir. HAVELSAN’da toplam kalite faaliyetleri, tüm iş süreçlerinde, kalite yönetim felsefesi olarak kabul ediliyor. Bu yönetim felsefesi; teknikten daha da öte Türkiye’yi daha ileriye taşıyacak. HAVELSAN bu bakış açısıyla savunma alanında da ilklere imza atacak. Önce sektörümüzde, sonrasında başka alanlarda da başarı hikâyemizi yazmayı amaçlıyoruz. Başarılarımız artık daha sistematikleşecek. Bu yolla yurt dışında teknoloji bazlı rekabet etmek istiyoruz. Bizim için yenilikçilik, inovasyon çok önemli. Dışa bağımlılığı azaltmayı, ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Toplam kalite temelli gelişmeler bize bunu sağlayacak” açıklamasını yaptı. Karyağdı da, “Yaşam kalitemizin iyileştirilmesinde; KOBİ’lerden holdinglere, üretimden hizmete, özel sektörden kamu sektörüne, toplumumuzda her kurum ve kişinin sorumluluğu bulunuyor. Yönetim kalitesi dediğimizde; dünyada kabul görmüş EFQM Mükemmellik Modeli’ni kullanıyoruz. HAVELSAN, savunma sanayinde örnek bir şirket olacak şekilde yönetim anlayışında geldiği noktayı, Türkiye çapında Türkiye Mükemmellik Ödülü ile Avrupa çapında ise Avrupa Kalite Ödülü ile taçlandırabilir” şeklinde konuştu.
 


 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN