e-toplum Kamu 06 KASIM 2016 / 07:20

​Teknolojide iz bırakacaklar bekleniyor!

İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Sürekli Eğitim Merkezi'nin düzenlediği “Mobil Oyun Geliştirme Eğitimi” ile gençlere ve teknoloji meraklılarına yeni dünyanın kapıları açılıyor. İAÜ Sürekli Eğitim Merkezi Eğitmeni Ramazan Noyan Culum programın amacını şöyle anlatıyor: “Mobil oyunların popülaritesinin çok yüksek olmasına karşın, ülkemizdeki geliştirme çalışmalarının kısıtlı kaldığını görüyoruz. Yeterli know-how olmaması, kaynakların İngilizce olması, oyun yazılımcılığının özel bir bilgi ve tecrübe birikimi gerektirmesi gibi çeşitli sebeplerle sektörün oluşması zaman alıyor.
Teknolojik gelişimin öncü kurumlarından İstanbul Aydın Üniversitesi, bu popüler teknolojik alana ilişkin bilgi birikiminin artırılması ve global sektörden alınan payın artırılması için kolları sıvadı. Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde bir “Mobil Oyun Geliştirme Eğitimi” programı açılıyor. Eğitimde bir mobil oyunun nasıl hazırlandığının başlangıçtan yayın aşamasına kadar tüm detaylarıyla öğretilmesi planlanıyor. Eğitimin sonunda katılımcılara birer sertifika da verilerek uzmanlıkları belgelendirilecek.
Mobil oyunlar gerek dünyada, gerekse ülkemizde yoğun bir ilgi ile karşılanmaktadır. Oyun yazılımları, ülkeye ihracat getirisi sağlayan yüksek katma değerli teknoloji ürünleridir. Ayrıca başarılı ürünler dünya genelinde önemli bir marka değeri oluşturmakta, geliştiricisine ve ülkeye prestij kazandırmakta.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics