e-toplum Kamu 27 ŞUBAT 2016 / 15:00

3 boyutlu yazıcılarda en kapsamlı demo merkezi Ankara’da kuruldu

Mas-Deha grup şirketlerinden olan 3D Mast, sektörün en gelişmiş 3 boyutlu yazıcılarıyla çarpıcı baskı örneklerini, Ankara’daki demo merkezinde tanıtıyor. Bir Mas-Deha kuruluşu olan 3Dmast firması yaklaşık 3 yıldır 3 boyutlu yazıcı sektöründe hizmet veriyor. Konuyla ilgili olarak; Satış Müdürü Aykut Aydoğan, İş Geliştirme Müdürü Mitat Beygu ve Müşteri Hizmetleri Koordinatörü Serkan Fitilcan sorularımızı yanıtladı. Ekip, seçimlerinin nedenini şöyle açıkladı: “Geleceği şekillendirecek olan 3 boyutlu yazıcı teknolojileri alanında ülkemiz genelinde 3D yazıcıların kullanım alanının bulduğu her sektörde ihtiyaçları en doğru şekilde tespit ederek en doğru çözümleri sunmak, müşterilerimize süreklilik sağlayan satış sonrası teknik destek hizmetleriyle katkı sağlamak istedik. Yakın zamanda da 3DSystems’in distribütörü olduk. Böylece 3D Mast, Türkiye’de 3D Systems’ın teknolojilerini tanıtma amaçlı en kapsamlı profesyonel demo merkezini kurdu.”

Yatırımcılar doğru seçimi yapmak için merkezden fikir alıyor
Merkezde, 3D Systems’ın en yeni 3 boyutlu metal baskı yapan makinesi dâhil, en gelişmiş 7 farklı teknolojisiyle çalışan makineler ve gerçek 3 boyutlu profesyonel üretim makineleri, gelen ziyaretçilere tanıtılıyor. 3 boyutlu dünyaya adım atacak kişi ve kurumlar, bu tanıtım sayesinde, yatırımlarını geliştirmeden önce ve doğru seçim yapmak için yeni fikirler alabiliyorlar. Aydoğan, Beygu ve Fitilcan demo merkeziyle ilgili ayrıca şu detayları paylaştılar: “Yaklaşık 2 senedir faaliyette olan demo merkezinde Türkiye’nin dört bir yanından gelen firmalara tanıtım yapılmaya devam ediliyor. 3D Mast, kuruluşundan itibaren servis ve hizmet kalitesini her zaman ön planda tuttu. Bu ilkesini hep sürdürerek makine satışlarına başlamadan önce, satış ile teknik ekibine aylar süren yurt dışı ve yurt içi eğitimlerini aldırıp hizmet altyapısını da tamamladı. Türkiye’de 6 bölgede oluşturduğu merkezlerinde satışını yaptığı tüm makinelerin montajını ve satış sonrası hizmetlerini 3D Mast olarak kendisi vermekte. Firma, servis büro hizmeti almak isteyen ihtiyaç sahiplerini de, satışını yaptığı ve bu hizmeti veren kullanıcılarına yönlendiriyor.”

3D Systems’ın 1500’ü aşkın patenti bulunuyor
3 boyutlu baskı veya diğer adıyla ‘katmanlı baskı’; Türkiye'de yeni tanınmaya başlasa da dünyada yaklaşık 30 yıl önce adını duyurdu. Ekip, bu teknolojilerin tarihi süreciyle ilgili de şunları aktardı: “Bu konuda ilk keşfini 1983 yılında yapan Chuck Hull (Charles W. Hull) ilk patentini 1986 yılında ‘Apparatus for Production of Three-Dimensional Objects by Stereolithography’ ile aldı ve cihazlarını üretmek üzere ABD’de 3D Systems şirketini kurdu. O günden bu yana 3D Systems, hem dünya çapında konusunun lider şirketi oldu hem de 1500’ü aşkın patentle ürettiği makineler mimarlıktan eğitime, uçak endüstrisinden kuyumculuğa, diş hekimliğinden modaya kadar her yerde kullanılmaya başlandı. Özellikle CMYK baskı renklerini kullanarak tam renkli baskı yapabilen makinelerden 10 mikron katman kalınlığında çok hassas baskılar alabilen makinelere kadar prototip, reklam, üretim, tanıtım, eğitim ve mimari gibi sektörlerde tüm dünyada tercih edilen marka haline dönüştü.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics