e-toplum Kamu 13 HAZİRAN 2016 / 12:21

Adalet Bakanlığı, yerel ve küresel ödüllere koşuyor

Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı'nın UYAP Bilişim Sistemi (e-National Judicial System) WSIS 2016 ödüllerine e-Devlet kategorisinde birincilik ödülüne layık bulundu. UYAP Bilişim Sistemi, bu yıl 2-6 Mayıs 2016 tarihlerinde İsviçre'nin Cenevre kentinde gerçekleştirilen WSIS’ten (Dünya Bilgi Toplumu Zirvesi) ödülle döndü. E-devlet kategorisinde yarışan ve ön jüri değerlendirmesinden geçen 61 proje içerisinden UYAP Bilişim Sistemi, en çok oyu alan 5 proje içerisine girerek, jüri üyeleri tarafından en iyi proje seçildi. WSIS Ödül Töreni ve Forum 2016'ya Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mustafa Erol, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Servet Gül ve Bilgi İşlem Müdürü İlknur Bayrak katıldı. 3 Mayıs'ta düzenlenen ödül töreninde birincilik ödülünü ise Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mustafa Erol aldı.
UYAP geçtiğimiz Nisan ayında da önemli bir başarıya imza atmıştı. İzmir Çeşme’de 7’incisi düzenlenen IDC CIO Turkey Summit 2016 Zirvesi’nde 63 projenin yarıştığı, jüri incelemesinin ardından 29 projenin finale kaldığı yarışmada Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nın e-Dava, Segbis, Kolluk Portal Projeleri 3 farklı kategoride 5 farklı ödüle layık görüldü. Ödülleri, Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı adına Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Servet Gül aldı. 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN