e-toplum Kamu 05 HAZİRAN 2014 / 10:06

Anadolu da sayısallaşacak

İçişleri Bakanı Efkan Ala ile Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce 4 Haziran 2014 tarihinde Ankara’da  katıldığı Türkiye Belediyeler Birliği  Meclis Toplantısında Anadolu'nun görüntülenerek kent bilgi sistemlerine aktarılacağını belirtti. 

“Anadolu’yu fotoğraflayıp kent bilgi sistemine aktaracağız”
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ise belediyelerle en fazla ilgisi olan iki Bakanlıktan birinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olduğuna işaret etti. Uydu ile tüm Anadolu’yu ve yerleşim yerlerini fotoğraflayarak kent bilgi sistemine aktaracaklarını söyleyen Bakan Güllüce, “Artık belediyeler bir yıl içinde tamamlanacak bu sistem ile ayrı bir hizmet almadan, Bakanlığın ana bilgisayarı üzerinden bu verilere ulaşabilecek” dedi.

İdris Güllüce, artık devletlerin değil şehirlerin yarıştığını söyleyerek 2005 yılında dünya nüfusunun yüzde 50 nispetinde kırsal ve kent nüfusu olarak dengelendiği konusunda bilgi verdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN