e-toplum Kamu 06 KASIM 2016 / 15:28

Ankara'nın girişimcilik ekosistemine uluslararası ölçekte dinamizm kazandırılıyor

Genç İstihdamının Artırılması İçin Ankara Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi Projesi’ Açılış Konferansı, 25 Ekim tarihinde gerçekleştirildi.  
Konferansa; Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, Avrupa Birliği Delegasyonu Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölümü Başkanı Müsteşar François Begeot, ODTÜ Teknokent Genel Müdürü Ali İhsan Kızıltaş, Bilkent CYBERPARK Genel Müdürü Faruk İnaltekin, OSTİM Teknopark Genel Müdürü Dr. Derya Çağlar, Gazi Teknopark Genel Müdürü Tuğrul İmer ile TÜBİTAK, üniversiteler ve teknoparklardan temsilcilerle çok sayıda girişimci katıldı. Şayık, Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye tarafından ortaklaşa finanse edilen ‘Genç İstihdamının Artırılması için Ankara Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi Projesi Konferansı'nda, 2010'dan beri yerel değerlerle bezenmiş rekabetçi bir anlayışla ülke ekonomisine katkı sağladıklarını kaydederek konuşmasını şöyle sürdürdü: ‘İş dünyasında Ankara önemli bir yer tutuyor. Hiç şüphe yok ki yetişmiş insan kaynağımız, toplumsal sermayemiz, yenilik ve inovasyon kapasitemiz bizi farklı kılıyor. Potansiyelimiz, Türkiye'nin en gözde üniversitelerine, en önemli araştırma merkezlerine, öncü teknoparklarına, organize sanayi bölgelerine ev sahipliği yapmamızdadır. Bu özellikleri katma değere dönüştürmek için girişimcilik ekseninde çalışmalar yapıyoruz, özellikle genç girişimcilere öncelik tanıyoruz.” Proje hakkında da bilgi veren Şayık, projenin Ankara'nın girişimcilik ekosistemine uluslararası ölçekte dinamizm kazandırması amacıyla tasarlandığını, bunun en önemli ayaklarından birisinin ajansın hizmet binasında kurulacak ‘Girişimcilik Merkezi’ olduğunu kaydetti. Şayık, "Bu merkezin adı, Ankara'nın teknoloji odaklı ekosisteminin markası olan 'TechAnkara' çatısı altında 'TechAnkara Girişimcilik Merkezi' olarak belirlendi. Böylece 'TechAnkara' markasının ilk fiziki mekânı da kurulmuş olacak” açıklamasını yaptı.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN