e-toplum Kamu 06 KASIM 2016 / 15:23

Ankara TTO, disiplinlerarası çalışmaları teşvik ediyor

Ankara Teknoloji Transfer Ofisi, ‘Interdisipliner Çalışmaları Arttıralım’ çalışması kapsamında; Ankara Ünversitesi Fen Fakültesi’nde ‘Fakülteler Arası Tanışma Toplantıları’nın ilkini  26 Ekim tarihinde düzenledi.
Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Ankara TTO Yöneticisi Prof. Dr. Atila Yücel, Ankara TTO’nun paydaşlarına yönelik olarak yerel, bölgesel ve ulusal düzeyde tanınırlığının artırılması için çalıştıklarına dikkat çekerek “Ankara TTO olarak 2 yıllık bir yapıyız. Günümüzde artık akademik çalışmalarda ya da uygulamalarda disiplinlerarası çalışma yapmak gerekiyor. Biz aynı üniversitedeki akademisyenler yaptığımız çalışmaları derinlemesine bilmiyoruz, hatta başka üniversitelerden yardım talep ediyoruz. Bu toplantılarla disiplinlerarası çalışmaları teşvik etmek ve artırmak istiyoruz” açıklamasını yaptı.
 
Sanayi ile temas büyük önem taşıyor
 
Toplantıda; Prof. Dr. Gönül Dönmez ‘Çevre Biyoteknolojisi’, Prof. Dr. Emel Emregül ‘Biyosensörler ve Uygulamaları’, Prof. Dr. Olcay Arslan da ‘Lineer Regrasyon Modellerinde Bilgi Karmaşıklığı Kriteri Kullanılarak Değişken Seçimi ve Uygulamaları” sunumlarını gerçekleştirdiler. Sanayi ile temas konusunda sıkıntıları bulunduğunu kaydeden akademisyenler, “Ortak çalışma için bekliyoruz. Ankara TTO’nun da bu konuda katkıları olacaktır” yorumunu yaparak multidisipliner çalışmaların önemine dikkat çektiler.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN