e-toplum Kamu 06 KASIM 2016 / 15:23

Ankara TTO, disiplinlerarası çalışmaları teşvik ediyor

Ankara Teknoloji Transfer Ofisi, ‘Interdisipliner Çalışmaları Arttıralım’ çalışması kapsamında; Ankara Ünversitesi Fen Fakültesi’nde ‘Fakülteler Arası Tanışma Toplantıları’nın ilkini  26 Ekim tarihinde düzenledi.
Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Ankara TTO Yöneticisi Prof. Dr. Atila Yücel, Ankara TTO’nun paydaşlarına yönelik olarak yerel, bölgesel ve ulusal düzeyde tanınırlığının artırılması için çalıştıklarına dikkat çekerek “Ankara TTO olarak 2 yıllık bir yapıyız. Günümüzde artık akademik çalışmalarda ya da uygulamalarda disiplinlerarası çalışma yapmak gerekiyor. Biz aynı üniversitedeki akademisyenler yaptığımız çalışmaları derinlemesine bilmiyoruz, hatta başka üniversitelerden yardım talep ediyoruz. Bu toplantılarla disiplinlerarası çalışmaları teşvik etmek ve artırmak istiyoruz” açıklamasını yaptı.
 
Sanayi ile temas büyük önem taşıyor
 
Toplantıda; Prof. Dr. Gönül Dönmez ‘Çevre Biyoteknolojisi’, Prof. Dr. Emel Emregül ‘Biyosensörler ve Uygulamaları’, Prof. Dr. Olcay Arslan da ‘Lineer Regrasyon Modellerinde Bilgi Karmaşıklığı Kriteri Kullanılarak Değişken Seçimi ve Uygulamaları” sunumlarını gerçekleştirdiler. Sanayi ile temas konusunda sıkıntıları bulunduğunu kaydeden akademisyenler, “Ortak çalışma için bekliyoruz. Ankara TTO’nun da bu konuda katkıları olacaktır” yorumunu yaparak multidisipliner çalışmaların önemine dikkat çektiler.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics