e-toplum Kamu 17 OCAK 2016 / 09:55

Bilgisayar sınıfları, destek bekliyor

Elektronik Atıkların Geri Dönüşümünü Destekleme Derneği (EAGD ), hızla gelişen teknoloji ve tüketim alışkanlıklarının bir sonucu olan elektronik atıkların tüm yaşam döngüsü boyunca çevreye olan olumsuz etkilerini en aza indirme odaklı çalışmalar yürütüyor. Bu başlıkta son çalışma kapsamında ise "Köy okullarına bilgisayar sınıfı" projesi hayata geçirildi, çalışan ve çalışmayan bilgisayar ve bilgisayar parçaları son kullanıcılardan alınıp, tamir edildikten sonra Malatya’da Kurşunlu Yatılı Bölge Okulu’nda ilk adım atıldı ve köy okuluna bilgisayar sınıfı kuruldu.  

EAGD Başkanı ve çevre mühendisi Burak Köktürk, bu projeyi daha geliştirerek daha çok ihtiyaç sahibi okula ulaşmak istediklerini vurgularken, eklemeden geçmedi: “Küçük ölçekli bilişim şirketlerinin desteği şu anda ön planda. Söz konusu şirketlerin gurur verici çalışmaları, bilgisayar bağışı yapmak isteyen diğer firmaların projeye katılma noktasında motivasyonunu artıracak.”
ETİKETLER : eagd burak köktürk 1055

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN