e-toplum Kamu 19 EKİM 2015 / 10:22

Bilkent Cyberpark dünya ikincisi oldu

Bilkent Cyberpark, Dünya Teknoparklar Birliği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘İlham Verici Çözümler Yarışması’ndan dünya ikinciliğiyle döndü.
 
İlham Verici Çözümler Ödül Töreni, bu yıl 32.si düzenlenen Dünya Teknoparklar Konferansı 700’ün üstünde temsilcinin katılımıyla Çin’de 23 Eylül tarihinde gerçekleştirildi. Konferansa ev sahipliği yapan Zhongguancun Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Guo Hong yaptığı açılış konuşmasında, etkinlikte paylaşılan tüm inovatif fikirlerin, ekosistemdeki paydaşlar için fırsat niteliği taşıdığını kaydetti. Birinciliği İngiltere’den Surrey Araştırma Merkezi’nin aldığı yarışmada Cyberpark; ‘Hızlandırma Programı CAP’ ile ödüle layık görüldü. Cyberpark adına ödülü Genel Müdür Canan Çakmakcı aldı. Çakmakcı; ödülle ilgili olarak, Cyberpark’ta üretilen inovatif projelerin, uluslararası platformlarda gördüğü yoğun ilgiden ötürü gurur duyduğunu ve tüm dünyaya ilham veren bir teknopark olmaya devam edeceklerini ifade ederek açıklamasını şöyle sürdürdü: “CAP Programı’nın yenilikçi yönleri arasında, yazılım firmaları için özel olarak tasarlanan bir hızlandırma programı olmasının yanı sıra sağladığı birebir ‘mentorluk’ hizmeti öne çıkıyor. Ayrıca program, Amerika’da iki defa düzenlenen hızlandırma kamplarıyla bir ilk olma özelliği taşıyor. İkincisi düzenlenecek Hızlandırma Programı için elemeler aralık ayında başlayacak.”
60 ülkeden teknoparkların katıldığı yarışmada; Türkiye’yi temsilen Bilkent Cyberpark ve ODTÜ Teknopark katılmaya hak kazanmıştı.
 
 
 
ETİKETLER : 1042

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics