e-toplum Kamu 19 EKİM 2015 / 10:22

Bilkent Cyberpark dünya ikincisi oldu

Bilkent Cyberpark, Dünya Teknoparklar Birliği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘İlham Verici Çözümler Yarışması’ndan dünya ikinciliğiyle döndü.
 
İlham Verici Çözümler Ödül Töreni, bu yıl 32.si düzenlenen Dünya Teknoparklar Konferansı 700’ün üstünde temsilcinin katılımıyla Çin’de 23 Eylül tarihinde gerçekleştirildi. Konferansa ev sahipliği yapan Zhongguancun Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Guo Hong yaptığı açılış konuşmasında, etkinlikte paylaşılan tüm inovatif fikirlerin, ekosistemdeki paydaşlar için fırsat niteliği taşıdığını kaydetti. Birinciliği İngiltere’den Surrey Araştırma Merkezi’nin aldığı yarışmada Cyberpark; ‘Hızlandırma Programı CAP’ ile ödüle layık görüldü. Cyberpark adına ödülü Genel Müdür Canan Çakmakcı aldı. Çakmakcı; ödülle ilgili olarak, Cyberpark’ta üretilen inovatif projelerin, uluslararası platformlarda gördüğü yoğun ilgiden ötürü gurur duyduğunu ve tüm dünyaya ilham veren bir teknopark olmaya devam edeceklerini ifade ederek açıklamasını şöyle sürdürdü: “CAP Programı’nın yenilikçi yönleri arasında, yazılım firmaları için özel olarak tasarlanan bir hızlandırma programı olmasının yanı sıra sağladığı birebir ‘mentorluk’ hizmeti öne çıkıyor. Ayrıca program, Amerika’da iki defa düzenlenen hızlandırma kamplarıyla bir ilk olma özelliği taşıyor. İkincisi düzenlenecek Hızlandırma Programı için elemeler aralık ayında başlayacak.”
60 ülkeden teknoparkların katıldığı yarışmada; Türkiye’yi temsilen Bilkent Cyberpark ve ODTÜ Teknopark katılmaya hak kazanmıştı.
 
 
 
ETİKETLER : 1042
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN