e-toplum Kamu 11 KASIM 2017 / 15:00

BKM’den ‘değerli’ köprü

Sosyal girişimciliği ve sosyal sorumluluk faaliyetlerini kurumsal kimliğinin parçası haline getirip 250’den fazla STK için toplamda 3,5 milyon TL bağış yapılmasını sağlayan Bankalararası Kart Merkezi (BKM), sosyal fayda odaklı ilk iletişim platformu olan SosyalUp’ı tanıttı. SosyalUp; STK’lar, sosyal girişimler, akademisyenler, sivil girişimler ve gönüllüleri kapsayan ekosistem için haber, içerik, iletişim ve etkileşim ihtiyaçlarını karşılıyor.
E-bağış kavramını Türkiye ile tanıştıran BKM, dijital cüzdanı BKM Express aracılığıyla toplamda 176 bin dijital bağış işlemi sonucunda elde edilen 3,5 milyon TL tutarı çeşitli STK'lara ve vakıflara aktarmıştı. BKM, SosyalUp iletişim platformu ile de toplumu ileriye taşıyacak bir bilgi havuzu oluşturmayı hedefliyor. Yuvarla, Givin, Açık Açık ve Askıdanevar gibi sosyal girişim ve STK’ların katıldığı SosyalUp lansmanı, sosyal ihtiyaçlara cevap verip sorunlara çözüm bulmayı hedefleyen her kesimden birey ve kuruluşu buluşturdu. BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko, SosyalUp’ın sosyal girişimler, STK’lar ve sivil girişimler adına etkisini şöyle anlattı:
“Bağış yapmanın; paylaşmanın daha adil ve farkında bir toplumun anahtarlarından biri olduğuna inanıyoruz. SosyalUp ile kurumsal ve bireysel anlamda doğru kaynağa hızlı erişilebilirliği sağlayan, nitelikli içerikleri kamuoyuyla paylaşan ve sosyal fayda amacıyla çalışan her kesimi destekleyecek bir iletişim platformunu hayata geçirdik. BKM Express ile yarattığımız e-bağış etkisinin bir benzerini sosyal fayda alanında yaratıp, bu alanda çalışan herkese destek olmak istiyoruz.”
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN