e-toplum Kamu 09 NİSAN 2017 / 15:41

Boeing ile işbirliği gelişiyor

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ve Boeing, 787 Dreamliner irtifa dümeni üretimi kontratını, kapsamını genişleterek uzattıklarını açıkladı. Boeing ile TUSAŞ arasındaki bu anlaşmayla TUSAŞ, Boeing 787 uçağında önemli bir uçuş kontrol parçasının üretimine devam ediyor. İki kurumun endüstrideki bu işbirliği, Boeing’in Türkiye havacılık ve uzay endüstrisi ile ilişkisini daha da ileriye taşıdığı gibi, 787 programının performansını ve karşılanabilirliğini de destekliyor. TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, “TUSAŞ, uluslararası havacılık projeleri kapsamında küresel düzeyde rekabetçi ve önemli bir ortak. Umuyorum ki, bu anlaşma ile halihazırda sürdürdüğümüz ilişkimiz güçlenerek yeni bir ivme kazanacak” dedi.
Uçağın arka yatay stabilizesine konumlandırılan irtifa dümeni, uçağın tırmanış ve alçalmasını kontrol ediyor. 787 programının başlangıcından beri irtifa dümenlerini üreten TUSAŞ da 2013 yılında bu alanda Boeing’e doğrudan tedarikçi oldu. TUSAŞ ile sektörel ilişkilerini güçlendireceklerini vurgulayan Boeing Türkiye Genel Müdürü Ayşem Sargın da, “Boeing’in kalite standartları, zamanında teslimat ve karşılanabilirlik hedeflerini gerçekleştirmede TUSAŞ yakın çalıştığımız bir tedarikçi oldu” dedi.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN