e-toplum Kamu 12 ARALIK 2015 / 15:07

Bölgenin BT platformu

Bu yıl 21’inci kez düzenlenen Bakutel 2015, 2-5 Aralık 2015 tarihleri arasında yine BT sektörünün bölgedeki buluşma noktası oldu. Bu yönüyle bölgenin en büyük etkinliği olan Bakutel, bilişim ve iletişim pazarının önde gelen oyuncularını biraraya getirirken, sektörel bağlantılar kurulması, yeni iş fırsatlarının geliştirilmesi adına önemli bir platform olmayı da sürdürdü. Azerbaycan hükümetinin ve ilgili bakanlıkların desteğinin yanında, Birleşmiş Milletler, Uluslararası Telekom Birliği (ITU) gibi uluslararası organizasyonlar da etkinlikte yerini alarak, Bakutel’in uluslararası tanınırlığını pekiştirdi.
Birçok toplantı, forum ve konferansı buluşturan Bakutel, Azerbaycan’da gelişen BT sektörünün yönü, küresel sektörel eğilimler gibi başlıklarda ipuçlarını içerdi. Evsahibi Azerbaycan’ın yanında Rusya, Fransa, Amerika gibi birçok ülkeden BT şirketleri, mobil operatörler, internet servis sağlayıcıları ve sistem entegratörleri ile önde gelen markaların distribütörlerini de içeren 200’e yakın şirket Bakutel’de ürün ve çözümlerini katılımcılara sergileme imkanı buldu. Belarus, Macaristan, İsrail, İran, İtalya, Birleşik Arap Emirlikleri, Türkiye ve Hırvatistan’ın bu yıl ulusal standları ile yer aldığı etkinlik, Rusya, Amerika ve Türkiye’den birçok önde gelen firmanın ilk kez katılımına sahne oldu. Bakutel’de girişimciler için de ayrı bir alan sunuldu.
 
ETİKETLER : 1050

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN