e-toplum Kamu 05 ŞUBAT 2017 / 13:34

Bölgesel buluşma için geri sayım

Doğu Anadolu 1.Bilişim Buluşması; Fırat Üniversitesi, Fırat Teknokent, Harput Ajans ve Nilda Ajans işbirliği ile bölgesel ve ulusal iş dünyası, kamudan üst düzey isimler, akademisyenler, girişimciler ve yatırımcıları bilişim dünyası profesyonelleriyle bir araya getirecek. Etkinlik; “Geleceğin Teknolojileri ve İş Dünyası Çözümleri” ana teması ve “Bilişim Her Yerde!” sloganı ile 9-10 Mart 2017 tarihlerinde Elazığ Akgün Hotel’de gerçekleştirilecek.
Yaklaşık 20 ilin kapsama alındığı, Bakanlıklar, üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, ulusal ve yerel STK’lar, sektörün önde gelen ulusal ve yerel firmalarını buluşturacak etkinlikle bölgeye ve şirketlere katma değer oluşturacak işbirliği, yatırım ve sektörel-bölgesel sinerji oluşumuna katkı sunacak bir ekosisteme imza atılması hedefleniyor. Doğu Anadolu 1.Bilişim Buluşması olarak ilk kez düzenlenecek etkinlik, bilişim ve iş dünyasının en iyilerini bir araya getirecek.  
Bakanlıklar ve bunlara bağlı ilgili daire başkanlıkları, 10 sektörel STK, 20’ye yakın üniversite, 8 teknokent, 30'un üzerinde belediye ve kamu kurumu, 250’nin üzerinde bölgesel firma, 50’ye yakın ulusal ve uluslararası firma ve marka, ayrıca sektörel firmalar, akademik katılımlar, öğrenciler ve diğer ilgili katılımlar ile kamu-özel sektör birlikteliği adına önemli bir buluşmaya imza atılacak. Bölgede sektörel bazda gerçekleştirilecek en büyük ölçekli etkinlik olarak tanımlanan Doğu Anadolu 1. Bilişim Buluşması, Doğu ve Güneydoğu olmak üzere önümüzdeki yıllarda her yıl farklı bir ilde gerçekleştirilecek.
Gerçekleştirilecek ulusal ve sektörel katılımlarla bölgesel stratejilerin ele alınması, bölgesel ve ulusal bazda ciddi bir katılım ve sinerji hedeflenen etkinlik ile özellikle bölgedeki pazarlama ağını genişletmek isteyen firmaların yine bölgedeki firma ve kurumsal kullanıcılarla buluşması hedefleniyor. Toplam 20 ilin kapsama alındığı etkinlik ile kamu yatırımlarının yönlendirilmesi ve yatırımlardaki teknolojik altyapının irdelenmesi, firmaların ürün, hizmet ve yeni teknolojilerinin sunumu hedefleniyor. Doğu Anadolu 1.Bilişim Buluşması hakkında detaylı bilgi, program ve kayıt için www.dbb2017.com  adresini ziyaret etmek mümkün.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics