e-toplum Kamu 23 MAYIS 2016 / 09:10

BT sektörü ve üniversiteler Ege’de buluşuyor

Ege Bölgesi Üniversiteleri’nin Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Bölümleri’nin katılımı, Türkiye Bilişim Derneği (TBD) İzmir Şubesi ve Ege Üniversitesi EBİLTEM-TTO’nun koordinasyonu, Ege Bölgesi’ndeki kurumlar, STKlar, şirketlerin katkılarıyla 28 Mayıs’ta Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği Binası’nda V. Genç Beyinler Yeni Fikirler Proje Pazarı ve Bitirme Projeleri Sergisi gerçekleştirilecek. Bu yıl beşincisi düzenlenecek etkinlikte Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Gediz Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, İzmir Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesi Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Bölümleri öğrencilerini kapsayan Lisans Bitirme Projeleri Sergisi ve Proje Fikir Yarışması da düzenlenecek.
İzmir’i bilişim sektörünün odağı konumuna taşımayı hedefleyen etkinlikte; Ortak Proje Sergisi, Proje Fikir Yarışması, öğrenci – firma/yatırımcı buluşmaları ile firma tanıtımları gerçekleştirilecek. V. Genç Beyinler Yeni Fikirler Proje Pazarı ve Bitirme Projeleri Ortak Sergisi’ne ise 10 üniversitenin 13 ayrı Yazılım ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 100’ü aşkın akademisyen, binden fazla öğrenci, 250’den fazla bitirme projesi ile katılacak. Fikir Yarışması’nda ise bilgi ve veri güvenliği, akıllı ev, akıllı sistemler, e-belediye, e-devlet, dijital oyun, sağlıkta bilişim, mobil uygulamalar ve diğer konularda sunulan fikirler yarışacak. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN