e-toplum Kamu 25 NİSAN 2016 / 10:42

BThaber Şirketler Grubu yeni hedeflerini belirledi

BThaber Şirketler Grubu, hem yeni iş planlarını oluşturmak hem de çalışanlarının motivasyonlarını artırmak amacıyla Girne’de şirket içi eğitim ve motivasyon etkinliği düzenledi. Etkinliğe BThaber Şirketler Grubu bünyesinde yer alan BThaber, M2S, Bilişim Zirvesi, BTBurada ve Hidrojen şirketlerinin tüm elemanları katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan BThaber Şirketler Grubu Başkanı Murat Göçe, 2014 yılında gerçekleştirdikleri yeniden yapılanma çalışmalarının meyvelerini toplamaya başladıklarını, seçimler dolayısıyla 2015’in zorlu bir yıl olmasına rağmen şirketlerin yılı büyümeyle kapattıklarını ve bu yıl da yeni projelerle hedeflerini aşacaklarını kaydetti.
BThaber Yayın Koordinatörü Ayhan Sevgi ise konuşmasında; Türkiye’nin en köklü bilişim ve teknoloji yayını olan BThaber’in bu başarısını sürdürdüğünü belirterek şunları kaydetti: “Türkiye’nin en köklü bilişim ve teknoloji yayını olan gazetemiz, 1995 yılından bu yana her hafta kesintisiz olarak yayımlanıyor. Yüzde 35’i bilişim teknolojileri sektörüne, yüzde 65’i finans, otomotiv, perakende, üretim, sağlık gibi farklı sektörlerde yer alan şirketlerin ve kamu kurumlarının yöneticilerinden oluşan kişilere ulaşmakta, online platformlar üzerinden on binlerce kişiye erişim sağlıyor. eDevlet dergimiz ise kamu, yerel yönetimler ve üniversitelere ulaşmakta, teknoloji dünyasındaki gelişmeleri okuyucularına yansıtmakta. Ayrıca düzenlediğimiz eDevlet Yuvarlak Masa Toplantıları ile de kamu kurumlarının teknoloji yaklaşımlarını ve projelerini yansıtmaya devam ediyoruz. Bu toplantılar aynı zamanda kurumlar ile bilişim şirketleri arasında bir iletişim köprüsü oluyor. Bu toplantıların bir benzerini Next Step Toplantıları adı altında düzenleyerek büyük özel kuruluşlar ile bilişim şirketlerini buluşturuyoruz. Şu anda M2S ile birlikte Türkiye’nin İlk 500 Bilişim Şirketi – Bilişim 500 Araştırması’nı hazırlıyoruz. Bu araştırmanın sonuçlarının yer aldığı Bilişim 500 Yayını’nı da Temmuz ayında düzenleyeceğimiz görkemli bir etkinlik ile sektöre sunacağız.”
Daha sonra söz alan M2S Genel Müdürü Özlem Unan da 2016 yılına yönelik hedef ve çalışmaları konusunda şu bilgileri verdi:
“M2S, pazarlama çözümleri ve pazar araştırmaları alanında çalışmalarını sürdürüyor. 2015 yılında gelirlerimiz bir önceki yıla göre yüzde 10 arttı. Bu yıl da gelir bazında yüzde 20 büyümeyi hedefliyoruz. Pazarlama danışmanlığı ve yönetimi, araştırma hizmetleri, telemarketing, basılı ve dijital kampanya yönetimi alanlarında projelerimiz artarak devam edecek. 2016 yılında gizli müşteri araştırmaları ve sadakat yönetimi projeleri konusunda da hizmet vermek üzere planlarımızı yapıyoruz. 2016 genele açık araştırma takvimimiz kapsamında enerji, lojistik, perakende, bulut servisleri, yerel yönetimler, güvenlik, sağlık, veri depolama ve sanallaştırma, KOBİ, üretim, büyük veri ve iş analitiği alanlarında araştırmalar gerçekleştireceğiz.”
 
Bilişim Zirvesi Etkinlik Şirketi adına söz alan Genel Müdür Neslihan Aksun da teknoloji etkinliklerinin, kullanıcıların teknoloji eğilimlerini takip etmesi ve teknoloji stratejilerini oluşturmaları açısından önemli platformlar olduğunu belirterek şunları kaydetti: “Büyük teknoloji şirketlerinin kendi etkinliklerini düzenlemeleri dolayısıyla son yıllarda genele hitap eden teknoloji etkinliklerine olan ilgi azalmıştı. Fakat şirketlerin etkinliklerinin kendi ekosistemlerine hitap etmeye başlaması ile birlikte bizim gibi şirketlerin düzenlediği etkinliklere ilgi tekrar artmaya başladı. Artık katılımcı kişiler de sponsor firmalar da tüm sektörleri kucaklayan, teknolojiyi farklı boyutları ile aynı anda ele alan zengin içerikli etkinliklerin daha değerli olduğunu görüyor, zamanını da yatırımını da bu doğrultuda planlıyor. Özellikle de Anadolu’da son dönemlerde önemli bir ilgi artışı oldu. Biz de bu doğrultuda yeni stratejiler çerçevesinde etkinliklerimizi yeniden tanımladık. BTvizyon Toplantıları’nı 2015 yılı içinde Ankara, Gaziantep, Konya, Kayseri, Trabzon gibi illerin yanı sıra KKTC’de de gerçekleştirdik. Bu yıl da Türkiye’nin farklı bölgelerinde en az 10 farklı ilde olmak üzere BTvizyon Toplantıları’nı düzenlemeye devam edeceğiz. 2017 yılı hedefleri arasında Kuzey Kıbrıs’ın yanı sıra farklı kentlerde uluslararası BTvizyon il etkinliklerini gerçekleştirme planlarımız var. Özellikle talep Türki Cumhuriyetleri’nden gelmekte. Farklı teknoloji konularından oluşan temalar sayesinde özel içeriklerle zengin gerçekleşen Teknoloji Platformları etkinliklerimiz de oldukça ilgi görüyor. Bu etkinlikleri de geliştirerek düzenlemeye devam ediyoruz. Önümüzdeki dönemde Teknoloji Platformları’nı Ankara’nın yanı sıra diğer Anadolu şehirlerine de taşımayı hedefliyoruz. Türkiye’nin en büyük bilişim etkinliği olan Bilişim Zirvesi için de çalışmalarımıza başladık. Bu konudaki gelişmeleri de önümüzdeki günlerde bilişim sektörüne müjdeyeleceğiz. Konseptini belirlediğimiz ve çok ilgi gören yeni etkinlik zincirimiz ise CIO buluşma etkinlikleri. İkili görüşmeler ve sosyal aktiveteler içeren bu etkinliklerin büyük çoğu yurtdışında gerçekleşecek. Bu yıl gerçekleşecek olan ‘CIO’lar ile Barcelona’da Maç İzleyelim’, ‘Prag’ta Sonbahar’, ‘Gaziantep’te CIO Tur Toplantıları’ isimli buluşma toplantıları 2017’de de büyüyerek renklenecek.”
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics