e-toplum Kamu 05 AĞUSTOS 2017 / 18:53

Bu yılın teması siber güvenlik ve yapay zeka

Bilgi Güvenliği Derneği (BGD) tarafından Gazi Üniversitesi (GÜ), İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) işbirliği ile düzenlenen, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı (UDHB) ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından desteklenen, Avrupa Ağ ve Bilgi Güvenliği Ajansı (ENISA) tarafından “Avrupa Siber Güvenlik Ayı” platformu etkinliklerine dâhil edilen ‘’IX. Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı’’ 20-21 Ekim 2017 tarihleri arasında BTK merkez bina konferans salonunda gerçekleştirilecek. Bu yıl 10’uncusu düzenlenecek olan konferansın ana teması ise “Siber Güvenlik ve Yapay Zekâ” olarak belirlendi.
Düzenlendiği ilk yıldan beri bilimsel ve sektörel çalışmaların paylaşıldığı, üniversite-kamu-endüstri işbirliğinin geliştirildiği, kamunun bilgilendirildiği, eğitildiği, tüm bilim insanları, araştırmacılar ve sektörel uygulayıcılar arasında bilgi alışverişinin sağlandığı etkinlik, siber güvenlik konusunda bireyler ve kurumların farkındalığının artmasına yardımcı olmayı, bu alanda bilgi ve tecrübe birikiminin arttırılmasına katkılar sağlamayı, kurumlar ve sektör arasındaki işbirliğini arttırmayı hedefliyor. Etkinlik ile ilgili detaylara www.bilgiguvenligi.org.tr ve www.iscturkey.org adreslerinden ulaşmak mümkün.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN