e-toplum Kamu 22 KASIM 2015 / 13:40

Dijital Sistem Geliştiricileri Derneği açıldı

Digital Sistem Geliştiricileri Derneği’nin düzenlendiği “Dijital Sistem Geliştiricileri Buluşuyor”  semineri 11 Kasım 2015 Çarşamba günü, İstanbul Levent Wyndham Grand Hotel’de gerçekleşti.
Dijital ortamda hizmet veya ürün geliştiren ana ve tedarikçi firmaları tek çatı altında toplamak amacıyla kurulan DSDER’in 10 kurucu üyesi bulunuyor.  Sistem 9 Medya’dan Kaan Akın,  gazeteci Kerem Köfteoğlu, SMG Multimedia’dan Gül Gürer Alimgil, Prokare’den Mete Özkan, Astel’den Tuğberk Büyükbay, Smg Multimedia’dan Moris Alhale, Solosis’den Alp Domaç, Fits İstanbul’dan Ünal Sondemir, Smg Multimedia’dan Serkan Polat, Zuhal Müzik’ten Ali Şimşeker’in yer aldığı 10 kurucu üye, derneği sektörün güçlü, güvenilir, etik ilkelere dayalı bir sivil kuruluş haline getirmeyi hedefliyor.

Tiyatro oyuncusu Volkan Semerci’nin moderatörlüğünde gerçekleşen seminerin açılış konuşmasını Sistem 9 Medya CEO'su ve DSDER Başkanı Kaan Akın yaptı. Derneğin, dijital sistemler alanında hizmet ve ürün geliştiren kuruluşları kamuoyu önünde temsil edeceğini belirten Akın sözlerine şöyle devam etti: “ Hep beraber keyifli bir işe adım atacağımızı düşünerek yola çıktık. Birlik olup, başarılı olmak adına kurduğumuz dernek, umarım başarıya ulaşır.”

Ard arda sunumlar şeklinde gerçekleşen etkinliğe Eski Philips Genel Müdürü Atilla Tüfekçi, GfK Türkiye Perakende Panel Araştırmaları Genel Müdürü Mete Üstünkılınç, NBK Capital Partners Başkan Yardımcısı İrtek Uraz ve Dijital Ekran Medya Derneği (DSA) ile Dijital Yer Merkezli Reklamcılar Derneği (DPAA) Eski Yönetim Kurulu Üyesi olan, sektörle alakalı çeşit rapor ve makaleler kaleme alan Stephen Nesbit konuşmacı olarak katıldı.

Mevcut dijital pazar trendleri ve geleceği, dünyada dijital medya sektörü, yatırım fonlarının dijital sektöre bakışı gibi konuların ele alındığı seminerde, derneğin temel hedefinin üyelerine destek verip, dijital sistemler sektörünü bir bütün olarak geliştirerek; Türkiye’yi dünya dijital sistemler pazarının önde gelen üretim ve tedarik merkezlerinden biri haline getirmek olduğu belirtildi.
ETİKETLER : 1047
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN