e-toplum Kamu 07 NİSAN 2014 / 08:02

e-BEYAS’a büyük ilgi

Ankara Üniversitesi tarafından 20-21 Mart tarihinde düzenlenen Elektronik Belge Yönetimi ve Arşiv Uygulamaları; e-BEYAS Sempozyumu’na, TÜBİTAK BİLGEM KAMU-SM destekleyen kurum olarak katıldı.
Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinden üniversiteler başta olmak üzere, kamu kurumlarının da yer aldığı, ilk kez düzenlenen e-BEYAS Sempozyumu büyük ilgi gördü. Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş’in de katıldığı sempozyumun ilk günü kurumun BEYAS hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi.
Ana teması ‘Elektronik Belge Yönetimi ve Arşiv Uygulamaları’ olan sempozyumda, TÜBİTAK BİLGEM UEKAE’dan e-Kimlik Proje Sorumlusu Vural Çelik, ‘e-Kimlik ve e-SENS Projeleri’ hakkında bilgi verdi. Ardından TÜBİTAK BİLGEM KAMU SM Ankara Yöneticisi Hasan Subaşı ‘Elektronik İmza ve Mobil İmza Terminolojisi’ konulu sunumunu gerçekleştirdi. KAMU SM Uyum Değerlendirme ekibinden Merve Ceylan da; Türkiye’de ilk olarak geliştirilen, Anroid ve IOS sistemlerinde de imza atmaya imkân sağlayan ‘MİLKO’ isimli akıllı kart okuyucuyu anlattı. Sempozyuma; KAMU SM Yöneticisi Hasan Başaran, Kamu SM Proje Yöneticisi Muharrem Kaya ve üniversitelerden sorumlu Kamu SM Kurumsal Müşteri Temsilcisi Mehmet Doğan da katıldı. Başbakanlık, Kalkınma Bakanlığı, Hacettepe Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve TÜRKSAT yetkilileri de sempozyumda sunumlarını gerçekleştirdi.
ETİKETLER : e-BEYAS Sayı:966

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics