e-toplum Kamu 21 ŞUBAT 2016 / 14:00

Fikrini geleceğe taşıyanlar yarışıyor

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) IEEE Öğrenci Kulübü tarafından YTÜ Teknopark ve YTÜ Teknoloji Transfer Ofisi destekleri ile gerçekleştirilen Yıldızlı Projeler Yarışması 16, proje alımına başladı. IEEE Öğrenci Kulübü’nün  “Fikrini Geleceğe Taşı” sloganıyla 8’incisini düzenlediği Yıldızlı Projeler Yarışması 16’da birçok yenilik, projesini hayata geçirmek isteyen girişimci üniversite öğrencilerini bekliyor. Yıldızlı Projeler’de kategori sistemi ile projeler, kendi alanlarındaki projelerle yarışacak ve her kategoride birden fazla proje destek bulabilecek. Bilişimden makinaya, enerjiden sağlığa, elektrikten kimyaya her alandan projeler uzman isimler tarafından değerlendirilecek ve en güzel projeler seçilerek desteklenecek.

23 Mayıs’ta düzenlenecek final programında projelerin değerlendirmesini  akademisyenlerden oluşan Bilim Kurulu ve başarılı sanayicilerden oluşan Sanayi Kurulu yapacak. Final Günü'nde melek yatırımcıların proje sahiplerini takip edeceği bir ortam da olacak. Yarışmaya TC veya KKTC üniversitelerinde öğrenim gören ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencileri katılabilirken, başvuru adresi de www.elektrikport.com/proje.

Yıldızlı Projeler’de kategori sistemi ile projeler kendi alanlarındaki projelerle yarışacak ve her kategoride birden fazla proje destek bulabilecek. Bilişimden makinaya, enerjiden sağlığa, elektrikten kimyaya her alandan projeler alanlarında uzman isimler tarafından değerlendirilecek ve ihtiyaçlara çözümler getiren en güzel projeler seçilerek desteklenecek. Bu arada, 29 Şubat’a kadar Bilişim kategorisinde belirli sorulara cevap veren projeler, Silikon Vadisi geçmişi olan kişilerden mentorluk desteği ve Silikon Vadisi’ne giderek yatırımcıyla buluşma fırsatı da yakalayacak.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics