e-toplum Kamu 02 OCAK 2016 / 15:33

Gazi Teknopark 2016’da uluslararası piyasaları hedefliyor

‘Gazi Bilişim Kümesi’, Eylül 2015 döneminde tamamlanan ihtiyaç analizi süreciyle aktif olarak faaliyetlerine başladı.

Ekonomi Bakanlığı tarafından, 2010/8 sayılı ‘Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Hakkında Tebliğ’ çerçevesinde şirketlerin uluslararası pazarlarda rekabet gücünü artırmaya yönelik eğitim, danışmanlık, alım heyetleri, yurt dışı seyahatler gibi faaliyetlerini teşvik amacıyla, UR-GE (Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi) projelerine yoğun bir önem ve destek veriliyor. Bu desteklerden yola çıkarak Gazi Teknopark bünyesinde yer alan, kümelenme faaliyetiyle yurt dışı piyasalara açılmak isteyen Gazi Teknopark bilişim firmalarından oluşan ‘Gazi Bilişim Kümesi’, Eylül 2015 döneminde tamamlanan ihtiyaç analizi süreciyle aktif olarak faaliyetlerine başladı.

‘Yatırımcıya Sunum (Pitching) Eğitimi’ gerçekleştirildi
‘Gazi Bilişim Kümesi’nin faaliyetleri çerçevesinde yapılan analizler, çalışmalar ve araştırmalar sonucu; sunum tekniklerinin geliştirilmesi, uluslararası satış ve pazarlama, markalaşma gibi konuların küme faaliyetlerinin bir adım öteye taşınması için büyük önem taşıdığı görüldü. Bu noktadan hareketle, iş hayatı boyunca yatırımcı ilişkileri, uluslararasılaşma konularında ciddi bilgi birikimi ve tecrübeye sahip, teknopark yönetimlerinde aktif görev almış ve halen ABD Virginia merkezli P3 Innovation firmasının CEO görevini yürüten Keith Segerson ile görüşmelere başlandı. 11 yıl boyunca Dünya Bankası’nda bilişim sistemleri yöneticiliği, bankacılık ve hazine departmanlarında çalışmış ve TIN BEE firması CEO’su olarak iş hayatına devam etmekte olan Miray Kurtay’ın da katılımıyla, 11-12 Aralık 2015 tarihlerinde ‘Yatırımcıya Sunum (Pitching) Eğitimi’ gerçekleştirildi. Eğitim programına başta küme üyesi firma temsilcileri, Pamukkale Üniversitesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi ve diğer teknoparklardan faaliyete iştirak eden ilgililer katıldı. Eğitmenler; uluslararası ticaret, yatırımcı ilişkileri gibi konulardaki tecrübeleri, uluslararasılaşma, markalaşma, sosyal medya, etkili sunum teknikleri, yatırımcı sunum (pitching) teknikleri gibi temel başlıkları ‘workshop’ ile katılımcı firmalara aktardılar. Gazi Teknopark, firmalarını eğitimlerle, yurt dışı satış ve alım heyeti faaliyetlerine ağırlık vererek, uluslararası piyasalarda yer almaları için 2016’da da bu çalışmalarına devam etmeyi hedefliyor.
 
 
ETİKETLER : 1053 Gazi Teknopark
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN