e-toplum Kamu 16 TEMMUZ 2017 / 15:05

Geçici kabul tamamlandı

Çatı üstü güneş enerji santrallerinin kurulumunda öne çıkan Asunim Türkiye, çatı referanslarına bir yenisini ekledi. Kayseri Mimar Sinan organize sanayii içerisinde bulunan 12 adet çatıyı kapsayan 7,2 MW çatı üstü güneş enerji sistemlerinin 3,92 MW’lık kısmının kurulumu anahtar teslim olarak tamamlandı ve devreye alındı. Sistemlerin bakım onarım faaliyetleri de Asunim bakım onarım ekibi tarafından yapılacak.
Güneş enerjisi sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren ve birçok projeye imza atan Asunim Türkiye’nin Yönetici Ortağı Umut Gürbüz; çatı sistemlerinin, arazi sistemlerine göre çok daha zor ve mühendislik becerisi gerektiren uygulamalar olduğunu, çatı üzeri güneş enerjisi üretim tesislerinde bir çok derin analizin ve doğru tasarımın yapılarak projelendirilmesi ve uygulanması gerektiğini, parametreden bir tanesinin eksik olması durumunda, hem bina güvenliğinde hem de sistem verimliliğinde önemli risklerin oluşabileceğini belirtti.
Dünyanın dördüncü büyük, Türkiye’nin ise en büyük çatı üzeri GES projesi olma özelliğini taşıyan santralin kurulumu 5 ayda tamamlandı. Projenin, yılda 9.8 milyon kWh elektrik üretmesi bekleniyor. Projenin 5,1 MW’da 18920 adet CSUN marka güneş paneli, 2,1MW’da 7602 adet JİNKO Solar marka güneş paneli, 247 adet SMA marka inverter ve Leoni marka DC kablo kullanıldı Projenin konstrüksiyon malzemeleri İsotec’ten temin edildi.
ETİKETLER : 1130 Asunim Türkiye

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics