e-toplum Kamu 05 AĞUSTOS 2017 / 19:03

Girişimciler deneyimlerini paylaştı

TÜBİTAK Marmara Teknokent Genel Müdürlüğü tarafından mevzuat uygulamaları kapsamında, teknokent firmalarının argeportal uygulamaları ve değişen yönetmelik doğrultusunda bilgi eksikliklerini giderebilmek amacıyla TÜBİTAK Marmara Teknokent tarafından “Argeportal Bilgi Günü” etkinliği düzenlendi. 13 Temmuz’da firmaların katılımı ile düzenlenen etkinlikte, argeportal yazılımını geliştiren Sektörsoft yetkilisi Ünal Sakaer tarafından Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Uygulama Yönetmeliği ve Argeportal Uygulamaları aktarıldı.
Öte yandan, Girişim Sermayesi Destekleme Grubu (GİSDEG) Yönetim Kurulu üyeleri, 18 Temmuz’da TÜBİTAK Marmara Teknokent’i ziyaret etti. GİSDEG Yönetim Kurulu üyesi olan Marmara Teknokent Genel Müdürü Dr. Orhan Çömlek, waçılış konuşması sonrası TÜBİTAK Marmara Teknokent’i tanıtan bir sunumla Teknokent’teki çalışmalar hakkında bilgiler verdi. TÜBİTAK Marmara Teknokent’te yer alan Hayriya Bilişim, Tower Craft, ARDIC Ar-Ge, ACRP İlaç, DTI İmplant, Delphi Sonic firmaları geliştirdikleri Ar-Ge projeleri ve ürünlerini tanıtırken, girişimcilik süreçleri, bu süreçte karşılaştıkları güçlükler ve elde ettikleri başarıları anlatarak, ihtiyaç duyulan destekleri de dile getirdiler.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN