e-toplum Kamu 09 EYLÜL 2017 / 18:36

Girişimcilik eğitimleri herkes için var

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Sosyal Sorumluluk Platformu kapsamındaki projelerden Türkmen Göçmen Mülteci ve Sığınmacılarla Dayanışma Derneği’nin (TÜGÖDER) “Dilenmiyorum, Kazanıyorum, Kazandırıyorum Projesi” projesinin işbirliği protokolü 23 Ağustos’ta Ankara Kalkınma Ajansı’nda imzalandı. Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Türkmen Göçmen Mülteci ve Sığınmacılarla Dayanışma Derneği arasında imzalanan protokol ile Türkiye’deki yetim, dul ve savaş mağduru göçmenlerin girişimcilik eğitimine katılımlarının sağlanması ve meslek sahibi olmaları hedefleniyor. 
Protokol, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Köylü ve Türkmen Göçmen Mülteci ve Sığınmacılarla Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Tevfik Bingöl tarafından imzalandı. Mustafa Köylü, konuşmasında çok önemli bir proje için işbirliği yapıldığını belirtirken, başarılı bir uygulama süreci umudunu dile getirdi.  TÜGÖDER Dernek Başkanı Mehmet Tevfik Bingöl ve Başkan Yardımcısı Vahiba Çaker de proje ile yetim, dul ve savaş mağduru göçmenlerin eğitim fırsatlarına ulaşmalarına ve meslek edinmelerine katkıda bulunmayı amaçladıklarını vurguladı. Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık da sosyal sorumluluk platformunun kurulma amacını; Ankara ekosisteminde sosyal sermayenin güçlendirilmesi ve farkındalığın arttırılması olarak tanımladı.
İşbirliği protokolü ile Sosyal Sorumluluk Platformu’nda yer alan 28 projeden dokuzuncusuna destek sağlanmış oldu. Yeni dönem proje başvuru sürecine başlayan ve www.sosyalsorumluluk.org.tr sitesindeki platform, diğer projeler için işbirliği, sponsor ve gönüllü arayışlarına da devam ediyor. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics