e-toplum Kamu 09 TEMMUZ 2017 / 08:00

Gönderi takibinde PTT kolaylığı

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), “Elektronik Alma Haberi Özel Hizmeti” ile gönderinin alıcıya teslim edildiği bilgisini e-posta ile göndericiye ulaştırıyor. Bu hizmet, yurtiçi varışlı taahhütlü, APS kurye, posta kargosu ve kargo gönderileri için müşterinin kabulde talep etmesi, e-posta adresini vermesi ve 0,80 TL ek ücret ödemesi halinde sunuluyor.
Elektronik Alma Haberi Özel Hizmeti sayesinde alma/ödeme haber kartının kabulde düzenlenmesi, gönderi ile birlikte taşınması, alıcıya teslimde imza ettirilmesi, göndericiye geri gönderilmesi süreçleri ortadan kaldırılıyor. Bunun yerine, kabulde göndericinin e-posta adresi kaydediliyor, alıcıya teslimde PTT’de kalan dağıtım teslim cihet listesi veya belgesi üzerine ıslak imza alınıyor, teslime ilişkin sisteme girilen bilgiler ise doküman formatı ile göndericinin e-posta adresine iletiliyor. Böylece bürokrasi ve kırtasiyeciliği azaltan bir uygulama hizmete sunuluyor.
Elektronik Alma Haberi Özel Hizmeti’nde gönderici e-posta adresinin tam ve doğru olarak yazılması, 0,80 TL ek ücret ödenmesi ve bu hizmetin yurtiçi varışlı kayıtlı (Taahhütlü, APS Kurye, Posta Kargosu ve Kargo) gönderiler için talep edilmesi yeterli. Kayıtsız gönderilerde ise Elektronik Alma Haberi Özel Hizmeti verilmiyor.
ETİKETLER : PTT 1129

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN