e-toplum Kamu 30 TEMMUZ 2017 / 16:37

Hayaller bir kez daha yarışacak

Türkiye Bilişim Derneği’nin (TBD) bu yıl 19’uncu kez düzenlediği bilimkurgu öykü yarışması için başvuru süreci başladı. Yarışma için başvurular 15 Eylül’e kadar devam edecek, sonuçlar ise 22 Kasım 2017 tarihinde açıklanacak. 
"TBD Bilimkurgu Öykü Yarışması”nın Türkiye’nin bilimkurgu edebiyatında önemli bir boşluğu doldurduğuna işaret eden TBD Genel Başkanı Rahmi Aktepe, “Yarışma ile gençlerimizin hayallerini ve düşünce dünyalarını zorlamak, onların bu vesileyle bilim kurgu gibi etkileyici bir alanda var olmalarını sağlamak istiyoruz. ‘Hayallerini ne kadar zorlayabilirsin?’ diyor, herkesi yarışmaya davet ediyorum” dedi.
En fazla iki bin sözcükten oluşması istenen öykülerin Türkçe olması, bilim kurgusal öğelerle hazırlanması, daha önce basılı ya da dijital herhangi bir mecrada yayınlanmamış olması, ayrıca özgün olması şartları aranıyor. Yarışmaya, TBD Yönetim Kurulu üyeleri ile TBD Bilişim Dergisi Yayın Kurulu Üyeleri dışında isteyen ve ilgilenen herkes katılabilecek. Jürisi, katılımcıları, ödülleri ile bilim kurgu edebiyatında adından söz ettiren yarışma için başvuru süreci devam ediyor. Yarışmanın seçici kurulunda ise Barış Emre Alkım, Bülent Akkoç, Kadir Yiğit Us, Murat Başekim, Sedef Özkan, Seda Uyanık, Ümit Dağcı, Asiye Bendon, Cem Kılıçarslan, Özgür Tacer ve Nuray Başar yer alacak. Yarışma ile ilgili detaylara www.tbd.org.tr adresinden ulaşılabilir.
 
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics