e-toplum Kamu 14 MAYIS 2017 / 20:35

HGS, mobil uygulama ile kullanımda

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) hizmetlerinde hayata geçirilen HGS Mobil Bakiye Yükleme uygulaması ile kullanıcılara kolaylıklar sağlıyor. PTT A.Ş.’ye ait online HGS yükleme platformları web ortamında hgs.epttavm.com, cep telefonu uygulamalarında ise ptt.gov.tr/hgs/epttavm linkinden ulaşılabilen Android ve iOS işletim sistemleriyle uyumlu HGS uygulamaları. Bu linklere web’den tıklandığında PTT A.Ş.’nin online HGS yükleme sayfasına, Android telefonlardan tıklandığında Google Playstore uygulamasına, iOS telefonlardan tıklandığında da AppStore uygulamasına erişiliyor. Güvenle kullanılabilen bu uygulamalarla HGS bakiyeleri yüklenebiliyor. Öte yandan, bu linklerin sunduğu uygulamalar dışında ‘PTT HGS’ ifadeleri geçen uygulamalara itibar edilmemesi gerektiği de hatırlatılıyor. 
HGS Mobil Bakiye Yükleme uygulaması ile vatandaşlar, plaka numarası, TC Kimlik Numarası, vergi numarası veya HGS etiket numarasını kullanarak tüm HGS ürünlerinin bakiyesini görüntüleyebiliyor, kredi kartı ile kolay ve hızlı yükleme yapabiliyor. Uygulamanın sağladığı diğer kolaylıklar ise şunlar: 
- Aracın HGS etiketinde ne kadar bakiye olduğu görüntülenebiliyor.
- Aracın HGS etiketi için minimum bakiye limiti belirlenerek, uygulamanın kullanıcıyı uyarması sağlanabiliyor ve böylece cezalı HGS geçişleri önlenebiliyor.
- Sık kullanılan araçların HGS etiketleri uygulamaya kaydedilebiliyor ve böylece sadece birkaç dokunuşta HGS bakiye yüklemesi gerçekleştirilebiliyor.
- HGS bakiye faturaları e-posta ile alınabiliyor.
- Geçmiş yüklemeler görüntülenip, tarihe göre sıralanabiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN