e-toplum Kamu 12 ARALIK 2015 / 15:12

Hotel CIO Platformu, sosyal sorumluluk projeleriyle işe başladı

Türkiye’deki dört ve beş yıldızlı otellerin BT profesyonelleri bir araya gelerek Hotels CIO platformunu hayata geçirdiler. Gökay Baş ve Serkan Yücesan’ın girişimiyle kurulan ve bir sektörel BT platformu olan Hotel CIO hakkında bilgi veren platform yöneticileri şunları kaydettiler:
“Hotels CIO, güncel otel teknolojileri, sorunlarını, yapılacak yatırımları, tüm yasal mevzuatları, projeleri paylaşabileceğimiz ve ayrıca; otel teknolojileri ve sektör bağımsız olarak çalışmış olduğumuz küresel teknoloji firmaları ile bir araya gelerek sorunları, istekleri ve yapılabilecek iş birliklerini özgürce tartışıldığı bir platform olacak. Sosyal sorumluluk projeleri yaparak ihtiyacı olan her yere teknolojiyi götürmek ve teknolojilerin kurulum eğitimlerini vermek gibi hedeflerimiz de bulunmaktadır.”
Bu hedef ışığında yapılan ilk sosyal sorumluluk projesi Wyndham Grand İstanbul Europe Bilgi İşlem Müdürü Serkan Kökyem önderliğinde TOFD’in (Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği) sistem ve alt yapı kurulumları üstlenilerek başlatıldı. CIO Grup üyelerinin de yapmış olduğu bağışlar ile birlikte TOFD‘nin tüm teknoloji ihtiyaçları giderildi.
Bu projede; Serkan Kökyem ve Cihan Ünal (Wyndham Grand İstanbul Europe), Akhan Sarpkaya (DoubleTree Hilton Avcılar), Gökhan Özbir  (ParkInn By Radisson İstanbul), Yunus Altunay (Crowne Plaza Florya), Aykut Eriş (W Hotel İstanbul), Engin Yıldırım (Holiday Inn İstanbul City), Sefacan Mumay (Martı Otel), Gökay Baş  (Crowne Plaza OryaPark), İlyas Suer (ISB Bilişim), Ömer Demirtaş ( Radisson Blu Tuzla) görev aldılar. Proje kapsamında network, sunucu, sanallaştırma, yedekleme, son kullanıcı alanlarında çalışmalar yapıldı.
 
ETİKETLER : 1050

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN