e-toplum Kamu 09 TEMMUZ 2017 / 16:35

Kira indirimleriyle Ar-Ge çalışmaları güçleniyor

Yıldız Teknopark, Ar-Ge tabanlı çalışmaları hayata geçirirken, firmalarına kira indirimi desteğini de sürdürüyor. Yıldız Teknopark, geçen yıl başlattığı kira indirimi desteğini; firmaların fikri ve sınai mülkiyet hakları, patentli, ulusal ve uluslararası destekli ürünler geliştirmesi, akademisyenler ve üniversite ile işbirliği yapması, stajyer çalıştırması ve ihracata katkı sağlaması gibi belli parametrelere göre sağlıyor. Hedef ise firmaları bilim ve teknoloji üretmeye teşvik etmek. Yıldız Teknopark’ta faaliyet gösteren firmaları bir kiracı olarak görmediklerinin altını çizen Yıldız Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Mesut Güner, şu bilgileri verdi:
“İndirim oranlarını, bir önceki yılın fikri ve sınai mülkiyet hakları, patentli, ulusal ve uluslararası destekli ürünler geliştirilmesi, akademisyenler ve üniversite ile işbirliği yapılması, stajyer çalıştırılması ve ihracata katkı sağlanması gibi kriterlere göre hesapladığımız bir veri üzerinden uyguluyoruz. Bu uygulamaya göre, kriterleri sağlayan firmalar yüzde 25’e varan kira indirimlerinden faydalanabiliyorlar. 2015 verilerine göre 2016’da 21 firmaya 80 bin TL, 2016 verilerine göre 2017’de 64 firmaya 450 bin TL’yi aşkın kira indirimi sağladık. Geçen yıl başlattığımız firmalara kira desteğinden olumlu dönüşler aldık. 2018’de de kriterleri karşılayan firma sayısını artırarak 1 milyon TL kira indirimi sağlamayı hedefliyoruz.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN