e-toplum Kamu 15 MAYIS 2017 / 11:36

Kırtasiye sektörü için dünyaya açılma fırsatı

Tüm Kırtasiyeciler Derneği’nin (TÜKİD) Ekim 2016’da hayata geçirdiği Kırtasiye Bilgi Sistemi (KBS), sektöre ait ürün bilgilerini üyelerine tek çatı altında sunuyor. TÜKİD Başkanı Vecdet Şendil, kırtasiye sektörünün önünü açmak için geliştirdikleri sistem ile 120 bin ürüne tek ‘tık’ ile ulaşılabildiğini vurguladı. Vecdet Şendil, www.kirtasiyebs.com adresine kaydolan perakendecilerin ürün arama motoru sayesinde istedikleri ürün bilgisine, tedarikçisine, güncel ve eski fiyatlara ulaşabildiğini belirtti. Sistem ile tek adresten ürün kıyaslaması yapılabildiğini söyleyen Şendil, “Bu sistem, kırtasiye sektöründeki firmaların iş yükünü azaltması açısından önemli” dedi ve şöyle devam etti: 
“Özellikle bu yıl fiyat değişimlerinin çok olması sistemin kullanımını artırdı. Şu an her perakendeci arkadaşımız güncel ürün fiyatına hızlı ve doğru şekilde ulaşabiliyor. Böylece işler daha hızlı yürüyor. Türk kırtasiye sektörüne dünyanın kapılarını açan bu sistemle, yabancı firmalar da Türkiye piyasasındaki tüm tedarikçi ve markaları görüp sipariş verebilecek, sistemin sektör ihracatımıza katkısı büyük olacak.”  

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN