e-toplum Kamu 16 OCAK 2016 / 17:02

Milli çözümler için önemli işbirliği

STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ile Bahçeşehir Üniversitesi arasında ‘Sensör ve Muhabere Sistemlerinin Geliştirilmesi ve Pazarlanması’ konusunda işbirliği protokolü imzalandı. Protokolü STM adına Genel Müdür Davut Yılmaz ile Genel Müdür Yardımcısı Ömer Korkut, Bahçeşehir Üniversitesi’ni temsilen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Güngör  ile Ar-Ge ve İnovasyon Projeleri Birimi Koordinatörü Selçuk Özyurt imzaladı. 

Protokol kapsamında, sensör ve muhabere sistemleri konusunda yüksek teknolojiye sahip yenilikçi ürünlerin yurtiçi ve uluslararası pazarlara sunulmasının amaçlandığını belirten Davut Yılmaz, yüksek teknolojiye sahip, yoğun Ar-Ge çalışmaları gerektiren ürünlerde akademik işbirliğinin kritik önemine işaret etti. “Bahçeşehir Üniversitesi ile yaptığımız protokolle sanayi ve akademi işbirliği çerçevesinde ortak ve milli çözümler üreterek, sektöre STM olarak öncülük yapmayı hedefliyoruz” diyen Yılmaz, “Türkiye’ye katma değer sağlayan, uluslararası pazarlarda tercih edilir teknolojiler ve ürünler geliştirmeyi planlıyoruz” yorumunu yaptı. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN