e-toplum Kamu 02 KASIM 2015 / 11:44

Mitsubishi Electric, Türkiye’de yatırım yapmayı sürdürüyor

Mitsubishi Electric Türkiye’nin, 21 Ekim Çarşamba günü, ‘Türkiye’nin Geleceği İçin Çalışıyoruz’ temasıyla Ankara’da gerçekleştirdiği etkinliğine, Türkiye genelinden çok sayıda kamu, özel sektör ve taahhüt firması temsilcisi katıldı. Elektrik, elektronik ve otomasyon alanındaki çalışmalarını üç yıldır Türkiye pazarında kendi yapılanmasıyla sürdüren Mitsubishi Electric’in Türkiye Başkanı Masahiro Fujisawa, etkinliğin açış konuşmasında, gücüne ve enerjisine inandıkları Türkiye’de yatırım yapmaya devam edeceklerini kaydetti. Fujisawa, dünyada 120 binden fazla çalışanıyla 42 ülkede faaliyet gösteren ve 36 milyar dolar konsolide net satışa sahip olan 94 yıllık dünya oyuncusu Mitsubishi Electric Corporation’ın, 2012 yılından bu yana Türkiye’de, İstanbul merkez ofisinde faaliyet gösterdiğini belirtti ve “Türkiye’de temelde fabrika otomasyonu, ileri robot teknolojileri ve klima sistemlerinin satış ve satış sonrası hizmetlerini sürdürüyoruz. Bu faaliyetlerimizin yanı sıra uydular, asansör, görsel veri sistemleri, güç kaynakları ve ulaştırma bağlantılı altyapı işlerine de destek veriyoruz. Türkiye’de özellikle Türksat uyduları ve Marmaray projesinde kullanılan teknolojimizle tanınıyoruz” açıklamasını yaptı.
 
Tüksat 4B uydusu başarılı bir şekilde fırlatıldı
Türkiye’deki altyapı projelerinin ve sanayi tesislerinin çözüm ortağı olma hedefi doğrultusunda ileri teknolojisi ve kalitesiyle sunabileceği farklılık ve avantajlarını tüm Türkiye’ye anlatmak için başkent Ankara’da olduklarını kaydeden Masahiro Fujisawa, konuşmasına şöyle devam etti: “Mitsubishi Electric Corporation, Türksat 4A’nın ardından Türkiye’de iletişim ve yayıncılık altyapısının güçlendirilmesine yardımcı olacak Tüksat 4B uydusunu da başarılı bir şekilde fırlattı. Aralık başına kadar yörünge testlerini yapacak olan Mitsubishi Electric, sonrasında Türksat 4B’nin Türksat’a devir teslimini resmen gerçekleştirecek. Mitsubishi Electric olarak üretmekten gurur duyduğumuz uyduların ve yapım aşamasından yörüngeye yerleştirilme sürecine kadar sorumluluğunu üstlendiğimiz projenin tamamında, ileri teknolojimizi kullanarak üstün güvenilirlik sağladık. Türksat 4A ve Türksat 4B aracılığıyla Türkiye’nin ve komşu ülkelerin iletişim ve yayıncılık altyapısına katkıda bulunmaktan memnuniyet duyuyoruz.”
 
e-F@ctory geleceğin dijital fabrika teknolojisini sunuyor
Etkinlik kapsamında, Mitsubishi Electric’in Marmaray’da gerçekleştirdiği ‘İstasyon Bilgi ve Yönetim Sistemi Projesi’ sunumu yapıldı. Dünya genelinde 71 binin üzerinde kurulumu bulunan Mitsubishi Electric Videowall görüntüleme sistemlerinin de tanıtıldığı Türkiye buluşmasında, arıtma ve atık su tesislerindeki su otomasyonu konusu örnek uygulamayla anlatıldı. Yeni endüstri evresinin Mitsubishi Electric’teki karşılığı olan e-F@ctory temasıyla geleceğin dijital fabrika teknolojisini sunan ürünlerden uygulamalar büyük ilgiyle karşılandı. Mitsubishi Electric, 100. yıldönümü olan 2021 yılına denk gelen uzun dönemli çevresel yönetim vizyonu ‘Çevre Vizyonu 2021’ çerçevesinde de; çevresel duyarlılığı teşvik etmeyi, düşük karbon salınımı ve geri dönüşüm konularında bilinç artışına katkı sağlamayı hedefliyor.
 
ETİKETLER : 1044

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics